Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kaportası Bozuklar

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Kaportası Bozuklar

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 14:10

Kaportası bozuklar

Emine'nin makyaj yapması, kendisini övmek için kaleme alınan kitapta açıkça belirtiliyordu. Emine bu davranışı nedeniyle iltifatlara mahzar oluyor, hatta kitabın kapağına Emine'nin full makyajlı fotoğrafı konuyordu. Kitabın kapağındaki fotoğrafta ilginç olan bir durum da, Tayyip'in de dudaklarını kırmızıya boyamasıydı.

Oysa, Tayyip makyaj yapan kadınları "kaportası bozuk arabalara" benzetiyor, cevabı Erbakan'ın kızından alıyordu:

"Herkes kendi işine baksın."

Tayyip'in bu sözleri başına dertler de açıyordu.

Bakın Tayyip'in "Beynimin yarısı" dediği, danışmanı Mehmet Metiner bu sözlerin başlarına açtığı sorunları "Yemyeşil Şeriat" adlı kitabında nasıl anlatıyor:

"Anadolu'nun bir yerinde, Refah Partisi'nin düzenlediği bir toplantıda konuşan Erdoğan, makyajlı kadınları "kaportası bozuk araba"ya benzetmişti. Tabii bu sözleri medyaya yansıyınca kıyamet kopmuştu. Bunu düzeltmenin ne kadar zor olduğunu bizzat yaşadığım için biliyorum."

İyi güzel de:

"Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine" adlı kitabımın 39. sayfasında:
"First Leydi olduktan sonra, en çok kıyafetleri ile eleştirilen Emine Erdoğan, güzel giyinmeyi hayatının her döneminde önemsedi. First leydi olması onun kıyafetlere olan düşkünlüğünde hiçbir değişiklik yapmadı. Sadece tarzını ve markalan değiştirdi. Artık eskiye oranla giysilerine daha çok para harcıyor, daha özenli, hatta vücut hatlarını ortaya çıkaran kıyafetleri bile rahatlıkla giyebiliyordu."

Bu paragrafın sonunda yer alan:

"Vücut hatlarını ortaya çıkaran kıyafetleri bile rahatlıkla giyebiliyordu."

Cümlesini yine kendi kitaplarından alıntılamama rağmen mal bulmuş mağribi gibi atılan Tayyip, benden 20 milyar lira tazminatı hem de faizi ile istiyordu.

Oysa,
Emine Erdoğan'ın onayından geçen ve Ayla Özcan tarafından kaleme alınan ve hiçbir itirazda bulunmadıkları "Emine Erdoğan İktidara Taşıyan Kadın" adlı kitabın 156. sayfasından noktası, virgülü dahil hiçbir değişiklik yapmadan alıntılamıştım.
Ayla Özcan bunları yazdı diye iltifatlara boğulurken; bana cezaevi yolları ve 20 milyar tazminat istemi düşüyordu.
Peki, "Musa'nın Çocukları" adlı kitabımda daha neler yazmıştım?
Ne yoktu ki, ama Tayyip onlardan şikâyetçi olamıyordu.
İzak Alaton ile birlikte bu cumhuriyeti nasıl yıkacakları ile ilgili konuşmasından, Atatürk'ten intikam alacakları şeklindeki hezeyanlarından, Müslümanların 10 milyon dolarını Bosna'ya göndereceğiz diye toplayıp paraları göndermemesinden, İstanbul'u Hilafet'in başkenti yapma projelerinden, Yahudilerle olan işbirliklerin-den, Emine'nin Yahudi kökenli olmasından, keza kendisinin Rum...

Başka?
Usame bin Ladin ve Yasin el Kadı dahil küresel teröristlerle ilişkilerinden ve görüşmelerinden...
Ülkenin kaynaklarım çocuklarına ve yandaşlarına aktarmasından ... Gizlediği şirketlerini açığa çıkarmamdan...
Şikâyetçi olmuyor, olamıyordu.
Kimbilir belki bir gün olur.

Emine'yi övme kitabının 39. sayfasında Emine'nin giyimi ile ilgili bakın daha neler anlatılıyordu:

"2003 yılında Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olmasından sonra, bütün gözlerin çevrildiği Emine Erdoğan, kıyafetleri yüzünden sürekli eleştirildi. Dünyanın en ünlü markalarını hep giydi. Hatta öyle ki, uyum olsun diye kol saatlerini kordonlarının rengi ile başörtüsünün rengini bile zaman zaman aynı yaptı. Taktığı başörtülerin fiyatı havada uçuştu. Kimine göre 500 YTL, kimine göre 750 YTL'lik başörtüler taktı."

Soner Yalçın; "Bu Müslümanlar O Müslümanlara Benzemiyor" adlı kitabının 351. sayfasında, Emine Erdoğan'ın alışveriş macerasını şöyle anlatıyordu:

"Konumuz odatv.com'da yer alan bir haber.
Habere göre, Emine Erdoğan her ayın belli günleri birkaç yakın arkadaşıyla akşam saatlerinde İstanbul Kanyon'daki Harvey Nichols mağazasına gidiyor. Nedense gidişini gizliyor; örneğin mağazaya garaj kapısından giriyor.
Herhalde güvenlik için!
Bu arada yine güvenlik için olacak Harvey Nichols mağazası Emine Erdoğan gelmeden birkaç saat önce müşterilerine kapatılıyor.
Emine Erdoğan Harvey Nichols'un satış danışmanları eşliğinde alışverişini yapıyor. Yine kimselere görünmeden asansörle direk garaja iniyor ve kendisini bekleyen araçla Kanyon'dan ayrılıyor.
Haber böyleydi.
Bu haberden sonra Emine Erdoğan odatv.com'u mahkemeye verdi. 5 bin liralık tazminat davası açtı."

Gerekçe; kişilik haklarının zedelenmesiydi.
Ancak,
Emine ile aynı görüşte olmayan mahkeme davayı reddediyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 4 misafir