Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Paytak Reco

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Paytak Reco

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 13:47

Paytak Reco

Tayyip, ya da futbol oynadığı daha doğru bir deyişle futbolculuğu beceremediği günlerdeki lakabıyla Paytak Reco, başarısız futbolu ile İETT'den de kovuluyordu. Ancak o bu olayın da reklâmını yaptırarak, bakın kendini nasıl övdürüyordu.

Tabii övdürür, CIA ne için var?

Adamın karısını bile allayıp pullayıp tekrar aynı adama satıyor, Şeytan bile bizim siyasal dinciler, 2. Cumhuriyetçiler, F Tipi ile CIA arasındaki ilişki karşısında şapka çıkarıyordu!

Neyse lafı fazla uzatmayıp, CIA İstasyon Şefi'nin arkadaşının Tayyip'i cilalama kitabını okumaya devam edelim:

"İran Devrimi'nin etkisiyle gençler arasında sakal bırakmak iyice yaygınlaşmıştı. Radikal çizgideki Recep Tayyip Erdoğan da sakal bıraktı. Bir yandan okuyor, diğer yandan İETT'de futbol oynuyordu. 12 Eylül 1980 darbesi sonrası İETT'nin başına Komando Albay atadılar. İlk emri, "Benim müesseselerimde sakallı görmek istemiyorum" oldu.
Bir yanda çocukluk aşkı futbol diğer yanda inancı gereği bıraktığı sakal vardı. Albay herkese teker teker bunu söyledi. Zaten Erdoğan'ın MSP içindeki göreviyle ilgili bilgi sahibi de olmuştu. Bir gün Erdoğan'ın yanına gelerek "yarın sabah ya istifa et ya da sakalını kes" dedi. Erdoğan şaşırıp kalmıştı. İşin ucunda futbola veda etmek vardı. Sonunda İETT'den istifa etti. Ayrılır ayrılmaz, mahallesinin takımı olan ve Amatör 2. kümede oynayan Erokspor'a girdi. Askere gidene kadar orada futbol oynadı. Sakaldan taviz vermemişti..."

İETT'den ayrılmak istemesinin bir başka nedeni ise o günlerde İETT'den 12 bin 500 lira aylık alıyordu. Oysa sucuk imal eden şirket kendisine 50 bin lira aylık teklif etmişti. Tayyip, hem futboldaki beceriksizliğini kapamak hem de paraya tamah etti dedirtmemek için, İETT'den ayrılma gerekçesi olarak sakal mazeretinin ardına sığınıyor, futbolculuktan sucukçuluğa yatay geçiş yapıyordu.
Yani; Tayyip, sakalım kesmemek için İETT'den ayrılıp, o günlerde bugünün Meclis Başkanı M. Ali Şahin'in başkanlığını yaptığı Erokspor'a "sucukçu futbolcu" etiketiyle gitmişti. Buraya kadar iyi... İyi de iş bundan sonra çetrefilleşiyor.

Nasıl mı?

Şimdi İslami kuralları hafifçe bir yoklayalım. İslam'da sakal mı önce gelir yoksa örtünme mi? Tabii ki örtünme. Hiç kimse bunun aksini iddia edemez.
Sakal kesmemek için futbolu bıraktığını anlatan Tayyip, top oynarken kısa şort giydiğini söylüyordu. Hatta Tayyip, 1 Ekim 1994 tarihli Meydan Gazetesi'ne verdiği demeçte "Normal şort giydiğim için günahkâr olduğumu biliyorum" diyecekti. Kesmenin hiçbir günahı olmayan sakalını kesmemek için futbolu bıraktığını açıklayan Tayyip, ne hikmetse İslam'da günah sayılan kısa şortla futbol oynamaktan çekinmiyordu.
Oysa bugün bile giyilen biraz uzun şorttan giyse kimse kendisine karışamaz, hesap da soramazdı. Üstelik kendi deyimi ile günah da işlemezdi.

Tayyip, her zaman yaptığı gibi şark kurnazlığına sarılmış, futboldaki başarısızlığını örtmek için bir albaya iftira atmış, dini hassasiyetlerin ardına sığınmıştı.

Tayyip'in askere ve albaylara o dönemde sınırlı kalan iftiraları, Hükümet olduktan sonra tavan yapmış, Ergenekon tertibi ile Albaylardan Generallere kadar birçok askere iftiralar yağdırılmıştı.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir