Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Erdoğan'ın Dava Arkadaşı

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Erdoğan'ın Dava Arkadaşı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 01:41

Erdoğan'ın dava arkadaşı

Yusuf Ziya Özcan'ın YÖK'ün başına getirilmesinin ardından, istifa eden Başkan vekili Prof. Dr. İsa Eşme'nin yerine İstanbul savcılarınca hakkında çok sayıda soruşturma açılan Prof. Dr. İzzet Özgenç getiriliyordu.

Tayyip'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, Belediye'ye bağlı bir şirket olan Halk Ekmek AŞ'de Yönetim Kurulu üyeliği yapan Özgenç, İstanbul DGM Savcıları Abdülaziz Özatlan ile Kaya Kabacaoğlu tarafından düzenlenen 25 Aralık 2001 tarihli iddianamede yer alıyordu.
İzzet Özgenç 181 sanıklı iddianamenin 138. sırasında yer alıyordu. Özgenç soruşturma geçirdiği dönemde Belediye Başkanı olan Tayyip'in 1. Hukuk Danışmanı'ydı.

Özgenç hakkında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahilinde oluşturulan "Suç örgütüne dahil olarak görevi kötüye kullanmak, zimmet, ihalelere fesat karıştırmak ve kamu kurumunu dolandırmak" suçlarını işlediği suçlamasında bulunulmuştu.

Prof. Dr. İzzet Özgenç bu suçlamalar nedeniyle soruşturulmuş, daha sonra hakkında Eyüp Cumhuriyet Başsavcılığı "Takipsizlik" kararı vermişti.
Aynı soruşturma kapsamında Tayyip de "Görevi ihmal, zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta ve kayıtlarında sahtecilik cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak"la itham edilmişti.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir