Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Papaz Elbisesi ve Milli Görüş

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Papaz Elbisesi ve Milli Görüş

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 01:30

Papaz elbisesi ve Milli Görüş

Erdoğan'ın "İktidar olmak için papaz elbisesi bile giyerim" şeklindeki sözleri TV'lerde yayınlanınca, hemen inkâr yoluna gidiyor ve "Ben böyle bir şey söylemedim" diyebiliyordu.

Başka?

Dün, zamana ve zemine göre değişmeyen doğrunun adı olarak tanımladığı Milli Görüş'ü bugün gömlek olarak nitelendiriyor ve üzerlerinden çıkarttıklarını söyleyebiliyordu.

Ancak daha yatsı olmadan Tayyip'in inkârının doğru olmadığı ortaya çıkıyordu. Çünkü Tayyip'in bu sözleri "Meydan" adlı derginin 22. sayısında yer alıyordu. Tayyip'in bu sözlerinin yer aldığı paneli Meydan adlı dergi düzenlemişti. Paneli Akit Gazetesi yazarlarından Yaşar Kaplan yönetmişti. Panele Tayyip'le beraber katılan konuşmacılar; yine aynı gazetenin Fıkıh köşesini "Yusuf Kerimoğlıı" takma adıyla hazırlayan Hüsnü Aktaş, Tayyip'in Başdanışmanı Mehmet Metiner ve Bayram Bilici'ydi.

Tayyip'in bu panelde yaptığı konuşma, dergide şöyle yer alıyordu:

"Bizim burada düşünmemiz gereken şey var. Her şeyden önce, hangi meşrebin, hangi eğilimin mensubu olursak olalım, fiziki eğilim ötesine geçmiş düşüncelerin mensupları olarak bizler, eğer hakka kul olmayı gaye edinmiş ve hakkın koyduğu yasalar manzumesini yaşamak, ona ulaşmak istiyorsak, her şeyden önce bizim temel bir ortak yanımız var. Onun ötesinde bizi birbirimize bağlayan temel esasımız var.
O nedir?
O, mutlak doğrudur, değişmeyen doğrudur ve o haktır. İşte bizim inandığımız doğru, yani Milli Görüş, zaman ve zemine göre değişmeyen doğrunun adıdır.
İşte biz zamana ve zemine göre değişmeyen bu doğruyu hayata hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz...
...Ben şahsen zamana ve zemine göre değişmeyen doğrunun hayata hakim kılınması yolunda gerekirse papaz elbisesi giymeye hazırım... "

Tayyip:

"O, mutlak doğrudur, değişmeyen doğrudur ve o haktır. İşte bizim inandığımız doğrudur" şeklinde nitelediği Milli Görüş, hakkında başka ne diyordu?
"Zaman ve zemine göre değişmeyen doğrunun adıdır."

Başka?

"İşte biz zamana ve zemine göre değişmeyen bu doğruyu ha-yata hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz... "

Neyin mücadelesini veriyorlar?

Daha açalım mı?


Hadi açalım. Zerre kadar dini bilgisi olan biri, "Zamana ve zemine göre değişmeyen doğrunun" İslam hükümleri ya da daha açık bir deyişle 'şeriat' olduğunu bilir. Tayyip'inki ne şeriatı derseniz?

Cevap oldukça basit:

Mart 2010'da Suudi Arabistan'da ödülünü aldığı,
"Vehhabi Şeriatı."
Peki, iktidara gelmek için AKP'yi kurdukları sırada ne dedi?
"Milli Görüş gömleğini çıkardık."

Hiç düşündünüz mü?

İktidar olmak için kutsal saydığı, "hiçbir zaman değişmeyecek bir doğru" olarak nitelendirdiği doğrularını, davasını bir gömlek gibi üzerinden çıkardığını söyleyebilen ve o gömleği çıkarıp attığını ilan eden bir insan, çıkarları söz konusu olduğunda daha nelerini fırlatıp atmaz.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir