Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cami İstismarı

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Cami İstismarı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 01:24

Cami istismarı

Tayyip Erdoğan ve siyasal dincilerin istismar ettikleri en önemli sahalardan biri de cami yapımı olayıydı. Siyasal dinciler için cami yaptırma işi en çok gelir getiren kapıların başında geliyordu. Saf Müslümanları, "Cami yaptıracağız, Allah rızası için camiye yardım" dümeniyle, tabiri caiz ise adeta donlarına kadar soyuyorlardı.

İnsanlar nasıl aldanmasın. "Cami yaptıranın, yapılan camiye para yardımında bulunanın cennette yeri hazır" diye bir inanışı yıllarca işleyerek insanların kafalarına kazıdılar. Cami yapımına maddi yardımda bulunan da onların yanında doğru cennete gidecekti. Ne tür erzak yese, ne kadar günah işlese de... Cenneti ala babalarının mülkü ya!
Hal böyle olunca pamuk eller cepten hiç çıkmıyor, böylece camiye yardım kampanyaları da hiç sonlanmıyordu.

O nedenle:

Siyasal İslam'ın da en önemli kozlarından biriydi cami yapımı.

Tayyip, 21 Kasım 1994 tarihinde Milliyet Gazetesi'nde yayınlanan bir açıklamasında, belediye başkanlığının ilk döneminde Taksim'e mutlaka bir cami yaptıracağını şu sözleri ile anlatıyordu:

"Bu can bu tende kaldıkça, bu beş yıllık dönem içinde Allah'ın izniyle aşındırmayacak kapı bırakmayacak ve Taksim Camii'ni Bismillah yaptıracağım. Taksim Meydanı bir semboldür. Ama bizim kimliğimiz yok. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede cami yapımına izin verilmediğinde halk neden ayaklanmıyor."

Ne diyordu Tayyip?

"Bu can bu tende kaldıkça, bu beş yıllık dönem içinde Allah'ın izniyle aşındırmayacak kapı bırakmayacak ve Taksim Camii'ni Bismillah yaptıracağım."

Tayyip'in bu sözü verdiği tarih neydi? 20 Kasım 1994!
Koyun üzerine Tayyip'in söz verdiği beş yıllık süreyi.
Eder 1999...
Şimdi kaç yılındayız?
2010...
Taksim'de cami!
Yok!..
Tayyip sözünü tuttu mu?
Tutmadı derken, yanıldınız!
Niye mi?
Tayyip nasıl söz vermişti?

Nasıl?

"Bu can bu tende olduğu sürece..." Bu sözü verirken eli neredeydi?

Gömleğinin cep kısmında... Daha açık bir deyişle gömleğin cebine koyduğu "Karınca"nın üzerinde...
Tayyip, bilinen müşrik hilesine başvurmuş, insanları kandırmak için "Bu can bu tende olduğu sürece... " demişti. Cebindeki Karınca'yı atınca gömleğinin cebinde yani teninde can kalmayınca verdiği sözün kendince hükmü kalmamıştı.

Ancak saf Müslümanlar, 1994 yılından sonra çok beş yıl beklediler ki, Taksim'e cami yapılsın, ama yapılmadı, yapılmayacak. Tayyip, Müslüman milletin oylarını almak için onları basit bir müşrik hilesiyle aldatmıştı. Tıpkı genelevlerdeki kadınları kandırdığı gibi...

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir