Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Her Zeminde Asker Düşmanlığı

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Her Zeminde Asker Düşmanlığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 01:18

Her zeminde asker düşmanlığı

Nurcu Niyazi Birinci ya da kod adıyla Yavuz Bahadıroğlu, Tayyip'in "Aparma" kitabında Tayyip'e, içlerindeki asker düşmanlığını dışa vuran çanak sorularını sormayı ihmal etmiyordu:

"Demokrat olduğunuzu söylediniz. 1800'lü yıllarda İstanbul'da bir nargile kahvesinde çekilmiş bir fotoğraftır bu. Siyah-beyaz bir çerçeve içerisinde asılı durur benim odamda. Geçenlerde bir gazeteci geldi. "Amcaların filan mı? Yakınların mı? Diye sorular sordu. Ben de dedim, "hayır."
Burada iki tane, ayak ayaküstüne atmış bir zat var. Bunlar asker görüyorsunuz. Bu süklüm püklüm oturanlar sivil. Siz çok açık bir biçimde diyebiliyor musunuz?

"Ya bu resmi kıyafette olanlar ayaklarını indirecek, ya da bu sivil kıyafette olanlar ayak ayaküstüne atacaklar."
Bu tablodan ne çıkarıyorsunuz?
Tayyip, aldığı bu pası kendince gole çeviriyordu. Ancak Nurcu yazara verdiği cevabı gördüğümüzde ve seçimleri kazanmasının ardından sergilediği davranışlarına yeni yetme mankenler gibi frikik veren oturuşlarına baktığımızda, Tayyip'in golü kendi kalesine attığını görüyorduk.

İşte Tayyip'in yanıtı:

"Şimdi burada iki tane tablo var:
Bir: İkisinin yan yana olma tablosu var.
İki: Vatandaş Ahmet de icabında bacak bacak üstüne atabilir.
Ben diyorum ki, aslında bacak bacak üstüne atmak hiç olmasa daha güzel olur. Acaba bacak bacak üstüne atmak bir kibir, gurur ifadesi midir? Ya da bir tahakkümün ifadesi midir? Mesela ben bacak bacak üstüne atmayı hiçbir zaman arzu etmem. Hele hele halkımla yan yana olduğum yerde... Bunu tevazuya ters, halkıma da hakaret olarak, hatta karşımdaki insana hakaret olarak görüyorum... "

Hatırlayın, Tayyip seçimleri kazandıktan sonra ne yaptı? Katıldığı hemen hemen her toplantıda Ahu Tuğba gibi bacak bacak üstüne atarak frikik verdi.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir