Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Albay Tayyip

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Albay Tayyip

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 23:41

Albay Tayyip

Tayyip destanı amaçlanarak kaleme alınan kitabın 19. sayfasında, Tayyip'in İmam Hatip'e gitmeden önce görüştüğü Hoca'nın Tayyip'e söylediği sözler şu şekilde yer alıyordu:


"Bu okuldan sadece imam yetişmez. İnançlı gençler yetişir. Burayı bitirdikten sonra doktor da olabilirsin, avukat da... "

Tayyip, sevindirik olmuş bir biçimde okula kayıt olmaya gidiyor, öğrencilerin buraya imtihanla alındığını öğreniyordu. Kitaba göre sınavda ikinci oluyordu. Ancak aynı kitabın bir önceki yani 18. sayfasında ise, okulda pek parlak talebe olmadığı anlatılıyor ve sadece standart yani herkesin "pekiyi" aldığı derslerden; Yazı, Beden Eğitimi, Hal ve Gidiş'ten "pekiyi" alabildiği vurgulanıyordu.
Kitabın 19. sayfasına göre; Tayyip, İmam Hatip'e girdiğinde bazı öğretmenlerinin söylediği karşısında şok olmuş. "Öğretmenler öğrencilerle, 'Buraya ölü yıkamaya mı geldiniz' diye dalga geçiyorlardı" deniyordu.

Kitapta bu bölüm şöyle devam ediyordu:

"Recep Tayyip, İmam Hatip Lisesi'nin öyle sıradan bir lise olmadığını anlayacaktı. Çünkü sosyal faaliyetler çok fazlaydı. Şiir okumadan futbola, atletizmden münazaralara kadar birçok alanda İmam Hatipler faaldi. Recep Tayyip de bu noktada geri kalmadı. Bir taraftan okulun futbol, atletizm, voleybol takımlarına seçiliyor, diğer taraftan Yeşilay'ın, Milli Türk Talebe Birliği'nin (MTTB) şiir ve bilgi yarışmalarında boy gösteriyordu. Sosyalleşirken siyasallaşıyordu da...
O dönemde esas olarak komünizme karşı mücadele etme iddiasındaki MTTB'de yer almaya, örgütlenmelerde görev almaya başladı. Yavaş yavaş öğrenci lideri olmaya doğru yol alıyordu..."

Kitabın 24. sayfasında ise üniversite imtihanlarında Erzurum Atatürk Üniversitesi'ni kazandığı belirtiliyordu. Zira o günlerde İmam Hatip mezunları sadece Atatürk Üniversitesi'ne gidebiliyormuş.
Hani; Hocasının söylediği, "Doktorluk ve avukatlık" demeyin.
Zira onlarla ilgili kitapta bir açıklama yer almıyor.

Ya sosyal faaliyetler? Bakın kitabın 24. sayfasında Tayyip, İmam Hatipler hakkında neler söylüyor:

"Biz İmam Hatip'liler bugünkü yerlerimize gelinceye kadar yaşıtlarımızdan ve İmam Hatipli olmayanlardan daha çok bedel ödedik."

Bu nedenle Erdoğan'la aynı İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Hasan Hüseyin Ceylan, Refah Yol döneminde ortaya çıkartılan bir konferans kasetinde;
"Bakınız Tayyip Erdoğan Yeşilyurt Harp Okulu'na o tarihte girmiş olsaydı, bugün Pilot Albay Tayyip Erdoğan olurdu. Ben Pilot Binbaşı Hasan Hüseyin Ceylan olurdum. Geçen sene körfez harbi vardı. İncirlikten Schwarskop'un telsizine uyan Philps uçakları kalktı. Abdülkadir Geylani'nin üzerine İmam'ı Azamların üzerine... Ben ve benim gibiler Pilot Binbaşılıklarını, Pilot Albaylıklarını aldığı zaman oradan herhangi bir kâfirin uçağı kalkamazdı arkadaşlar" şeklinde konuşuyor ve şu iddialarda bulunuyordu.
"Sıkı mı Amerika Müslümanlara bomba attırsın. Sıkı mı komutanlar Müslümanları ezdirsin."

Tayyip, Albay olamadı ama Başbakan olduktan sonra binbaşı, albay, general, amiral komadı cümlesini cezaevlerine gönderdi.
2003 yılma geldiğimizde Albay olamayan Tayyip, AKP Genel Başkanı oluyor, partisi de Hükümet! Baba Bush'un da yerine oğul Bush geliyor ve Irak'ı Amerikan ve İngiliz istilası sarıyordu.

Pilot Albaylığım aldığı zaman kâfir uçaklarının Irak'a saldırmasına, Abdulkadir Geylani'nin ve İmam-ı Azamların üzerine bomba yağdırmasına izin verilmeyeceği iddia edilen Tayyip, milyonlarca Müslüman Iraklı'nın ve onların bebelerinin bile katledilmesi pahasına Amerika'nın yanında yerini alıyor ve Meclis'ten Iraklıları ve Telafer'deki Türkmenleri katletmeye yarayacak olan savaş kararı çıkartmak için canını dişine takıyordu.
Coniler ölmesin onların yerine Mehmetçiklerin kanı aksın diye Kuzey Irak'a Türk Ordusu'nun girmesi için 8,5 milyar dolar, hava sahasının kullanılması için de 1 milyar dolara pazarlık yapıyor, Bush abisini kızdırıyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir