Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bataklık Çiçeği

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Bataklık Çiçeği

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 23:36

Bataklık çiçeği

Tayyip'i övme kitabında, Tayyip'in kendini övüp övüp yere göğe sığdıramadığı satırların altına, Alman Süddeutsche Zeitung Gazetesi muhabirlerinden Wolfgang Koydl'un 3 Aralık 1999 tarihinde yayımlanan "Kasımpaşa" konulu yazısı da ekleniyordu.

Koydl, Tayyip hakkında ilginç bir tanımlamada bulunuyordu:

"Bataklık çiçeği."

Koydl'un Tayyip'e methiye düzen sözleri kitapta şöyle devam ediyordu:

"Hepsinin gururlanmak için bir sebebi var. Çünkü Allah biliyor ya, Kasımpaşa'da büyüyüp de öyle büyük adam olana pek rastlanmıyor... "

Alman gazeteci Koydl, aldığı misyon gereği yalanına Allah'ı da karıştırmaktan çekinmiyordu. Bir an için Koydl'un dediklerini yutmaya kalksak yine aynı kitabın 11. sayfasında yer alan "Kasımpaşa dedikleri" başlıklı yazıyı ne yapacağız.

Hadi o yazıyı okuyalım:

"Tüm bu semtlerin merkezi durumunda olan Kasımpaşa'ya gelince işin renginin tamamen değiştiğini görürüz. Burada geçmişten günümüze, Türk ve Dünya kültürüne önemli katkılarda bulunan insanlar yetişmiştir. Örneğin; Evliya Çelebi tam bir Kasımpaşalıdır. Çelebi, yorgunluğunu Kasımpaşa sınırları içindeki Loğusa Hatun Türbesi'nde gidermektedir.
Doğu'ya ilk matbaayı getiren İbrahim Müteferrika da Kasımpaşalı'dır.
Dünyanın en çok okunan mizahçıları arasında bulunan Aziz Nesin de mütevazi bir Kasımpaşa evinde doğmuştur.
Heykel sanatçısı Ziihtü Müridoğlu Kasımpaşa sokaklarında büyümüştür.
Dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Gazanfer Bilge ile 1948 Londra Olimpiyatları'nda takım halinde şampiyon olan tüm güreşçiler Kasımpaşa Spor Kulübü'nden çıkmıştır.
Ok Branşında Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Yücel Cavkaytar da bu semtin çocuğudur. Bu semtin bir çocuğu daha vardır. Ve kendisi hikâyemizin kahramanı olacaktır: Recep Tayyip Erdoğan... "

11. sayfada bu şekilde yazdıklarını unutmalarından olacak, Çakır ve Çalmuk "Tayyip'i öveceğiz" diye sadece 2 sayfa sonra 13. sayfada Alman Gazetecinin vıcık vıcık yağcılık kokan:

"...Çünkü Allah biliyor ya, Kasımpaşa'da büyüyüp de öyle büyük adam olana pek rastlanmıyor..."şeklindeki sözlerine yer veriyor, en ufak bir itirazda da bulunmuyorlardı.

Ne kitabın yazarları ne de Tayyip, ne hikmetse bir sayfa önce yazdıklarını bir sayfa sonra hatırlamıyor, hatırlamadıkları gibi hatırlatmıyorlardı. Kimbilir Tayyip o bölümleri kapatmıştır. Ya da Kasımpaşa'da yetişen Tayyip'in dışındakileri; İbrahim Müteferrika'yı, Evliya Çelebi'yi, Aziz Nesin'i, Zühtü Müridoğlu'nu, Gazanfer Bilge'yi, Londra Olimpiyatlarında takım halinde şampiyon olan Kasımpaşalı tüm güreşçileri, Yücel Cavkaytar'ı adam saymıyorlardır.
Böylece; Ruşen Çakır'ın, Tayyip'i övme kitabı tarihteki yerini çelişkiler yumağı olarak alıyordu.

Ruşen Çakır, kitabında Tayyip'in doğup büyüdüğü Kasımpaşa hakkında da şu bilgileri veriyordu:

"Kasımpaşa'nın bazı bölgelerinde suça meyilli, suçun içinde olan insan sayısı fazladır. En eski İstanbul varoşları buradadır. Varoşlarda, yankesiciler, eroinmanlar, gece âleminin eğlendiricileri vardır. Romanlar, Ermeniler, Rumlar, Museviler, Türkler hep bir arada yaşar... "

Gerçekten Kasımpaşa'da ne ararsanız vardı. Ancak, Kasımpaşa'da "Türk" bulmak, suça karışmayan birine rastlamak çölde "Vaha" bulmakla eşdeğerdeydi.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir