Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

GATA'ya Husumet, Fransa'ya Sen Bilin Abi

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

GATA'ya Husumet, Fransa'ya Sen Bilin Abi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 23:09

GATA'ya husumet, Fransa'ya sen bilin abi

Tayyip'in en önemli özelliği, güçlünün karşısında boyun eğerken güçsüzün karşısında ise haşinliği elden bırakmamasıydı. CHP Lideri Deniz Baykal'ın, Fransa eski Cumhurbaşkanı Chirac'ın Emine Erdoğan'ın türbanlı olması nedeniyle Tayyip'e "yanında eşini getirme" şeklindeki sözlerine hiç alınmadığını, ziyaretin eşsiz gerçekleştiğini söylediği açıklamasının ardından inkâr furyası birbirini takip ediyor, ortalık bir daha karışıyordu.

Dönemin Paris Büyükelçisi Uluç Özülker, türbanlı Emine Hanım'ın 2004'de Fransa'ya götürülmeme öyküsünü şöyle anlatıyordu:

"Pazar akşamı, eşli resmi bir program hazırlanmıştı. Pazartesi sabahı, telefon geldi. 'Başbakan'ın eşi gelmiyor' dediler. Ankara'da heyet pazar akşamı son bir değerlendirme yapmış. Sonuçta eşsiz gidilmesine karar verilmiş. Eşsiz gelineceğine dair talimat verildi, ben de o talimatı intikal ettirdim ve iş bitti.
Böylece, Emine'yi türbanlı olduğu için Paris'e götüremeyen ve bu nedenle hiç de gocunmayan Tayyip, şimdi "Eşimi GATA'ya almadılar diye ağladık"

şeklinde reklâm kokan açıklamalar yapıyor, eşini ve türbanı siyasi malzeme haline getiriyordu.
Başbakanlık yaptığı açıklamalarla çelişkiler içinde çelişkiler yaşayıp, kendi kendilerini bile yalanlarken, bir başka gerçek de AKP'nin eski Genel Başkanı Abdüllatif Şener'in açıklaması ile ortaya çıkıyordu.

Şener, Emine'nin GATA'ya başörtüsü ile girdiğini şu sözleri ile anlatıyordu:

"Meclis'te tartışmalar 'kapıdan alınmadı' kısmında kaldı. O dönem benim dolaylı edindiğim bilgilere göre, Sayın Genelkurmay Başkam ile yapılan telefon konuşması sırasında "Elbette ki ziyaret etmesi lazımdır. Ben gerekli talimatı veririm" dediği ve böylece ziyaret ettiği ile ilgili bir bilgiye sahibim. Bildiğim kadarıyla Emine Hanım, başörtüsü ile GATA'ya girmiştir. O dönemde hastaları ziyaret etmiştir."

Tayyip, 300 kadar AKP'li milletvekili ile toplantı yapıyor, toplantıda söz alan Kütahya AKP Milletvekili Soner Aksoy:

'GATA'nın Rehabilitasyon Merkezi'ne başörtülü eşimle gittim. Kimse bir şey demedi' diyordu.
Tayyip, eşi üzerinden yaptığı siyasete son vermesi gerekirken bir başka pişkinliğe imza atıyor ve kendi milletvekilinin açıklamasının ardında şöyle konuşuyordu:
"GATA'ya girmek için Soner Aksoy olmak lazım."

Eşini ve eşinin türbanını siyasi malzeme yapan Tayyip'e bir yalanlama MHP eski milletvekili Nesrin Ünal'dan geliyor, O da:

"Ben GATA'ya başörtümle gittim. Hiç kimse bir şey demedi" Şeklinde açıklamada bulunuyordu.

Aydın'lı AKP Yöneticisi İsmail Hakkı Eser, yaklaşık iki sene önce Tayyip için "peygamber" benzetmesinde bulunuyor ve takdir edilip, İl Genel Meclisi üyeliğine aday gösteriliyordu. Ancak olay bu şekilde bir daha gündeme gelince, bu defa aynı adamın istifası isteniyordu.
Trabzon'un Of İlçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Oktay Saral,
Tayyip için herkesi her gün iki rekât şükür namazı kılmaya çağırıyordu. Saral, utanmasa Erdoğan için hâşâ "Tanrı" bile diyecekti ama şimdilik buna cesaret edememişti. Kısmet bir dahaki bahara...

AKP'lilerin Tayyip'i ilahlaştırma çabaları hız kesmiyor, son sürat devam ediyordu. Denizli'de Fatma Durmuş adlı bir kadın, içinde "Tayyip'i üzmek Allah'ı üzmektir" ifadesi geçen "İlahilerle Halka Çağrı" adlı kitabını 10 bin adet bastırıyordu. Kitabı, Diyanet de onaylıyor, öğrencilere ve halka bedava dağıtılıyordu.

İşte kitaptaki o şiir:

"Tayyip, Allah yolunun bekçisidir. Tayyip'i üzmek Allah'ı üzmektir. Sevenlerini de üzmek aynıdır. Suçun şiir değil dini yaşaman."

Şiire (!) göre, sadece Tayyip'i değil, sevenlerini de üzmek Allah'ı üzmekmiş.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: GATA'ya Husumet, Fransa'ya Sen Bilin Abi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 23:23

İstismarın katmerlisi

Neymiş efendim Emine Erdoğan Türbanı ile GATA'ya alınmamışmış!
Peki, kapıdan mı çevrilmiş!

Hayır, ziyaret edeceği hasta yakını, 'gelme, seni almayacaklar' demiş!
Ne zaman olmuş bu hadise! 3 sene önce!
36 aydır hiç duyulmayan bu konuyu kim dillendirdi? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan! O kim?
Emine Erdoğan'ın eşi!

Tam bu noktada soralım:

Tayyip bu olayı 1215 gündür niçin sakladı?
Şimdi birileri ortaya çıksa ve Başbakan şekilde görüldüğü gibi zamanı gelince kullanmak üzere istismar stokları yapıyor dese, çok mu haksız olur'?
Bir başkası çıksa ve insan eşini siyasi hesap için gündeme getirir mi diye sorsa, ne cevap vermeliyiz?
Diyeceksiniz ki Tayyip'in yaptığı mağduriyet ilanı!
Hayır, öyle değil çünkü Erdoğan sıradan bir vatandaş değil, Anayasa'yı bile değiştirebilecek çoğunluğa erişmiş güçlü ve kudretli (!) bir Başbakan'dır!
Üstelik tamı tamına sekiz yıldır görevdedir.

Böyle bir konumda olan birinin bu yaptığına mağduriyet ilanı değil, istismarı denir!
Darbe istismarı ile generalleri içeri tıkabilen, isteseydi askeri kurumlara türbanla girebilme hadisesini açıklığa kavuşturabilirdi.
Yapmadı, zira yapsaydı bugünkü gibi istismar edebilecek argümanı olmazdı.

Peki, ne yaptı?

Zevce-i Muhteremini GATA'ya sokmayan kurumun komutanına Almanya'dan, 1,5 milyon dolara son model, son derece lüks 8 silindirli zırhlı bir Audi marka araba getirtti. Emekliliğin tadını iyice çıkarsın diye.

Böyle bir uygulama; Cumhuriyet tarihinde hiçbir Genelkurmay Başkanı'na yapılmamıştı?
Hal böyleyken,

Tayyip ne diyor?

"Dönemin komutanına bizzat sordum, gerisini anlatamıyorum."

Ne sormuş?

Ne olacak, "Abi sana nasıl araba alalım?"
Tabii ya; Tayyip, Genelkurmay Başkanlarına "Abi" demiyordu?

Ya ne diyordu?

"Hocam."

Tayyip ve zevcesi bu olay karşısında; üzülüyorlar, inliyorlar, ağlıyorlar ve sonra gidip olayın sorumlusu olarak gördükleri isme, fakir halkın sırtından hiçbir Genelkurmay Başkanı'na nasip olmayan ve olmayacak şekilde 1,5 milyon dolara son derece lüks bir araba ithal edip altına veriyorlar.
Eğer samimi olsalardı, verirlerdi eline Akbil'i, "bin" derlerdi belediye otobüsüne... "
Sormuşmuş! Bu nasıl soru? Yoksa,
Bu da mı paslaşma? Acaba,

Ortaları da Zeynel Abidin mi yapıyor?
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir