Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Peygamber

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Peygamber

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 23:07

Peygamber

Ben Ergenekon dümeniyle tutuklandıktan bir süre sonra 18 Kasım 2007 tarihli Zaman Gazetesi'ne göre Tayyip, Prag'dan Bakü'ye giderken şunları söylüyordu:

"Şahsımın eleştirilmesinden gocunmuyorum. Ancak tartış-malara ailemin bulaştırılmasına bozuluyorum. Arkadaş gel benimle çatış, eşimi çoluk çocuğumu karıştırma."

Tayyip, propaganda amaçlı olarak kâh eşini kâh türbanı kâh partili kadınları karıştırmaktan hiçbir zaman çekinmiyordu. Parti toplantılarında "seçimleri kazanmak için kadınları da sahaya sürün" şeklinde konuşuyordu.
Tayyip, 2010 Ocak ayının son günleri TRT l'e çıkıp, "Eşimi türbanı yüzünden GATA'ya sokmadılar" diyor ve "Bu duruma çok içerledik ve ağladık. Sineye çektik" şeklinde yırtınıp, dövünüyordu.
Tek ağlayan Tayyipgiller mi?

Olur mu?

14 Şubat Sevgililer Günü'nde Tayyip hakkında Zaman Gazetesi'ne demeç veren ve "İşte Benim Başbakanım" diyen, Homoseksüel ve Sabetayist Modacı Cemil İpekçi de "Olayı duyduğumda içim yandı" şeklinde feryad-ı figan eyliyordu. Homoseksüel İpekçi, Tayyip için ağladığını da sözlerine ekliyordu.

Oy avcılığı için eşini ve türbanını kullanan Tayyip, MHP'li Osman Durmuş tarafından eleştirilince büyük bir öfkeye kapılıyor ve şu sözleri söylüyordu:

"Eşimin üzerinden siyaset yapmak vicdansızlıktır, izansızlıktır, ahlaksızlıktır... "

8.2.2010 tarihli Yeni Çağ Gazetesi'nde yer alan Selcan Taşçı'nın Medya-Politik adlı köşesinde Av. Sabahattin Çakmak bu durumu şöyle açıklıyordu:

"Sayın Başbakanımız Meclis kürsüsünden nasıl haykırıyordu:
'Eşimin üzerinden siyaset yapmak vicdansızlıktır, izansızlıktır, ahlaksızlıktır... '

TRT 1'de yandaş medyanın genel yayın yönetmenlerini karşısına alıp çanak sorulara cevap verirken "Eşimi türbanı yüzünden GATA'ya sokmadılar" deyince vallahi billahi biz de aynı şeyleri düşünmüştük."

3 Şubat 2010 tarihinde MHP'li Osman Durmuş, kürsüden Erdoğan'ı kastederek, "Peygamber olarak kabul edilen bir adamın eşini nasıl GATA'ya almazsınız" diye kinayede bulunuyordu.

Durmuş'un bu sözleri üzerine öfkeden çıldıran Erdoğan, "Eşime laf atamazsın. Edepsizlik yapma" diyor ve ardından ortalık savaş alanına dönüyordu.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise CHP'li Başkanvekili Güldal Mumcu'nun odasını basıyor, ortalığı daha da geriyordu.
"Türban", "Türban" diye ortalıkta dört dönen AKP'liler son yerel seçimlerde türbanlı adaya itiraz ediyorlardı. Kamera şakası gibi değil mi? Hem türban simsarlığı yapıyorlar hem de karşılarına türbanlı aday çıkınca Yüksek Seçim Kurulu'na itiraz ediyorlardı. Hani bunu başka birileri yapsa onları anında "kâfir" ilan ederlerdi.

Ama kendileri o seçimde ne diye itiraz ediyorlardı:

"Türbanlı aday istemezük."

Olayın hikâyesi şöyle:

Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Gaziantep İslâhiye İlçesi'nde AKP'den adaylık yoklamasını Mehmet Uludağ kazanıyordu. Uludağ, 2004'de de AKP'den belediye başkan adayı olmuş ve kazanmıştı. Ancak AKP, çok demokratik bir parti ya seçimleri kazananı değil, Gaziantep Milletvekili Mahmut Durdu'nun istediği Osman Öztürk'ü aday gösteriyordu.
Bu durum üzerine Uludağ,"Benim de şerefim var. Beş yıl hizmet ettim. Bir yanlışım, bir yolsuzluğum mu oldu" diye tepki gösteriyor ve Demokrat Parti'den aday oluyordu.
AKP'liler ilginç bir oyun sergiliyor ve son gün Uludağ'ın adaylığına itiraz ediyorlardı.

Gerekçe:

"Daha önce bizden adaydı."

Bu itiraz üzerine DP'liler ve yöre halkı Mehmet Uludağ'ın evine gelip, eşi Melike'ye "Seni aday yapacağız" diyor ve ısrarlar üzerine Melike Uludağ aday oluyordu.

Bu defa türban istismarcıları, türbanlı Melike Uludağ'ın türbanına itiraz ediyorlardı. Ancak türbanlı Melike Uludağ, türban savunucusu olarak meydanlarda dört dönen ancak kendisini "Türbanlı" olduğu için ihbar eden AKP'lilere ve adayına karşı, ezici bir çoğunlukla belediye başkanlığı seçimini kazanıyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir