Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Süreyya Ciliv, Dünyada yılın CEO'su seçildi

Birinci Dünya Savaşının galibi İngiltere'dir. İngiliz devletini yöneten unsur kraliyet hanedanlığıdır. Bilindiği gibi İngilizler, Almanlar, Hollandalılar ve Fransızlar gibi Cermen milletinin bir mensubudurlar.
Birinci Dünya Savaşından sonra Dünyayı yöneten unsurun Birinci Dünya Savaşının galibi ve baş aktörü olan ülkenin olduğunu anlamamız gerekir.
İşte bu İngiltere devleti, kendisinin bir uzantısı olan Amerikan devleti ve Almanya devletindeki bazı aile şirketlerini, şeytani tarikatları ve hükümet nezdindeki önemli kişileri kullanarak(ve ayrıca onları büyütüp, ünlü yapıp, sahneye çıkartıp ve sonrasındada besleyip), Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sistemini İkinci Dünya Savaşı öncesinde ve sırasında kurmaya çalışmak istemiştir ve başarılı olmuştur.
Nasıl başarılı olmuştur ve bu Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sisteminin içinde kimler var?
Devlet: İngiltere-Amerika.
Devleti Yöneten Hanedan(İngiliz/Cermen Milletine Hizmet Ediyor): Windsor(İngiliz Cermen Kökenli) ve Rothschild(Hazar Türk Kökenli) sülalelerinin karışımı
Mafya: Rockefeller-Rothschild-JP Morgan gibi sülale şirketleri
Tarikat: İlluminati, Mason, Bilderberg gibi şeytani tarikatlar
Gladyo: İngilizlerin kontrolünde olan Faşist İktidarlar: İngiliz Ajanı Kukla Hitler ve Kukla Nazi Devleti/Hükümeti, ve İngiliz Ajanı Kukla Stalin ve Lenin'in Sovyetler Birliği'nin Yıkımını Amaçlayan Yeni Sovyet Devleti/Hükümeti.
Bu konu hakkında ayrıntılı bilgileri bu forumdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Süreyya Ciliv, Dünyada yılın CEO'su seçildi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 Haz 2011, 19:12

Süreyya Ciliv, Dünyada yılın CEO'su seçildi

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, telekomünikasyon sektörünün en prestijli organizasyonlarından Dünya İletişim Ödülleri'nde 'Yılın CEO'su' (üst yönetici) ödülünü aldı. Ciliv, Türkiye'de iletişim ve teknoloji sektörünün gelişmesine yaptığı katkı, çalışanları yenilikçiliğe yönlendirmesi ve başarılı çalışmaları sebebiyle ödüle layık görüldü. Turkcell, ödülde 5 dalda finale yükseldi.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, iletişim sektörünün Oscar'ı kabul edilen 'Dünya İletişim Ödülleri'nde (World Communication Awards 2009-WCA) 'Yılın CEO'su' seçildi. İngiltere'nin başkenti Londra'da iletişim alanında dünyanın en iyilerinin belirlendiği törende ödülünü alan Ciliv'i Başbakan Tayyip Erdoğan telefonla arayarak kutladı. Ödülün tüm Türk gençlerine ve işadamlarına güven vermesini temenni eden Süreyya Ciliv, "Devlet bursuyla okumuş, yatılı okumuş, sonra da çok çalışmış bir Türk vatandaşı olarak, dünyada kendi konumuzda birinci olmaktan çok mutluluk ve gurur duyuyorum." dedi.

'Dünya İletişim Ödülleri (World Communication Awards 2009-WCA) kapsamında bu yıl ilk kez verilen 'yılın CEO'su' ödülünü Turkcell Genel Müdürü Ciliv önceki gece Londra'da düzenlenen törenle aldı. 11 telekomünikasyon yöneticisi arasından ödüle uzanan Ciliv, "Ödülü işine en az benim kadar tutkuyla bağlı Turkcell çalışanları, bayileri ve iş ortakları adına aldım. Bu bir kişinin değil büyük bir takımın başarısı. İletişim ve teknoloji alanında Türkiye'nin de insanlarımızın da ne kadar büyük potansiyele sahip olduklarını yurtdışında her fırsatta anlatıyoruz. Bunu bir kez daha gösterdiğimiz için mutluyum." dedi. Çalışılması ve teknolojiye inanılması halinde birinciliğe ulaşmanın mümkün olduğunu vurgulayan Ciliv, "Darısı birçok Türk gencinin başına. Bu bütün Türk gençlerine, işadamlarına güven vermeli. Gerçekten dünyada hiç kimseden eksiğimiz yok, fazlamız var." ifadelerini kullandı. Turkcell, ödülde yılın CEO'su dahil 5 ayrı kategoride finale kalma başarısı gösterdi. Şirket, 'En iyi içerik servisi', 'En iyi cihaz stratejisi', 'Çevre dostu ödül', 'Yeşil ödül' ve 'En iyi değişiklik oluşturan' kategorilerinde finale kaldı.

Ödülü aldıktan birkaç dakika sonra Başbakan Erdoğan'ın kendisini arayarak tebrik ettiğini ifade eden Ciliv, "Bu da benim hayatımdaki en mutlu anlardan bir tanesiydi, çok duygulandırdı." diye konuştu. Turkcell'in bu başarıyı yakalamasının, Türkiye'nin dünyanın en iyi ekonomileri arasına girmesiyle mümkün olduğunu ifade eden Ciliv, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a teşekkür etti.

Ciliv şunları söyledi:

"İnşallah bu başarılar diğer Türk firmalarına da örnek olacak ve güven verecektir. Biz de Turkcell olarak, dünyadaki en gelişmiş iletişim teknolojilerini bütün sektördeki iş ortaklarımıza sunacağız, onlarla beraber dünyada birincilikler için takım halinde çalışacağız." Dünya telekomünikasyon ve iletişim sektörünün en iyilerini 11 yıldır ödüllendiren WCA, 'Yılın CEO'sunu' seçmek için, 2008-2009 yıllarında işinde fark oluşturan ve sektörün gelişmesi için çaba gösteren 11 yöneticiyi belirledi. Aralarında, Zain Grup, Mobily, Portekiz Telekom, Orange, Batelco ve Mobilink gibi telekomünikasyon şirketlerinin yöneticilerinin bulunduğu listeden birinci, dünyadaki iletişim sektörü çalışanlarının oyları sonucu belirlendi. Süreyya Ciliv, bu oylama sonucu bu yılki WCA'de 'Yılın CEO'su' ödülünü aldı. WCA, yaptığı açıklamada Süreyya Ciliv'in yöneticiliğini, "Yaptığı işe tutkuyla bağlı... Sonuç odaklı hareket ediyor ama çalışanlarını riskli durumlarda bile inovasyona yüreklendiriyor." sözleriyle tanımladı.

Devlet bursuyla okudu

Yılın CEO'su seçilen Süreyya Ciliv 1958'de Zonguldak'ta dünyaya geldi. Ankara Fen Lisesi'ni bitirdi. TÜBİTAK'ın düzenlediği Matematik Yarışması'nda 1973'te Türkiye 3.sü oldu. 1977'de aynı yarışmada Türkiye 2.si olarak kazandığı Sümerbank bursuyla üniversite eğitimi almak üzere ABD'ye gitti. 1981'de Michigan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini bitirdi. 1983 yılında ise Harvard Üniversitesi'nden MBA derecesini aldı. Profesyonel hayata ilk adımını Massachusetts eyaletindeki Metagraphics Company'de yazılım geliştirme mühendisi olarak attı. Daha sonra aynı şirkette uluslararası satış ve pazarlama direktörlüğüne terfi etti. 1987'de Novasoft Systems şirketini kurdu. Takip eden on yıl içerisinde bu şirkette genel müdür ve yönetim kurulu başkanı pozisyonlarında bulundu. 1997'de Türkiye'ye Microsoft ülke müdürü olarak döndü. 2000'de şirketin Amerika'daki merkezine atanan Ciliv, yedi yıl süreyle Microsoft Global Satış, Pazarlama ve Servisler Grubu'nda üst düzey yönetici olarak çeşitli görevler üstlendi. Ocak 2007'den bu yana Turkcell'in genel müdürlüğünü yürütüyor.

Büyümek için önce komşulardaki fırsatları değerlendireceğiz

Turcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şirket olarak dünyadaki fırsatları kolladıklarını ve en yeni teknolojilerle Türkiye ve dünyadaki başarılarının diğer ülkelere nasıl taşınabileceği konusu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Yönetim kolaylığı açısından ilk önce komşu ülkelerdeki fırsatları değerlendirme niyetinde olduklarını belirten Ciliv, "Ama ileride daha büyük ülkelerde de fırsatları kollama şansımız olur inşallah." dedi. Turkcell'in güçlü bir takım olduğunu ifade eden Ciliv, üç sene öncesine göre bugün şirketin 50 bin çalışanıyla daha güçlü olduğunu vurguladı. Turkcell'in teknoloji dünyasının sunduğu ve sunacağı fırsatları iyi değerlendirdiğini söyleyen Ciliv, Turkcell'de 3G teknolojisiyle yeni bir dönemin başladığını ve bundan heyecan duyduklarını anlattı.

FİKRİ TÜRKEL LONDRA - 27.11.2009

http://www.zaman.com.tr/haber.do?habern ... su-secildi
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön İngiltere ve Amerika Birliği Faaliyetleri: 2. Dünya Savaşı ve Türk Soyumuzun Baş Düşmanı olan Cermen Menfaat Merkezi'nin Kuruluşu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir