Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Yeni NATO Stratejik Konsepti (2010) Nasıl Olacak?

Birinci Dünya Savaşının galibi İngiltere'dir. İngiliz devletini yöneten unsur kraliyet hanedanlığıdır. Bilindiği gibi İngilizler, Almanlar, Hollandalılar ve Fransızlar gibi Cermen milletinin bir mensubudurlar.
Birinci Dünya Savaşından sonra Dünyayı yöneten unsurun Birinci Dünya Savaşının galibi ve baş aktörü olan ülkenin olduğunu anlamamız gerekir.
İşte bu İngiltere devleti, kendisinin bir uzantısı olan Amerikan devleti ve Almanya devletindeki bazı aile şirketlerini, şeytani tarikatları ve hükümet nezdindeki önemli kişileri kullanarak(ve ayrıca onları büyütüp, ünlü yapıp, sahneye çıkartıp ve sonrasındada besleyip), Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sistemini İkinci Dünya Savaşı öncesinde ve sırasında kurmaya çalışmak istemiştir ve başarılı olmuştur.
Nasıl başarılı olmuştur ve bu Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sisteminin içinde kimler var?
Devlet: İngiltere-Amerika.
Devleti Yöneten Hanedan(İngiliz/Cermen Milletine Hizmet Ediyor): Windsor(İngiliz Cermen Kökenli) ve Rothschild(Hazar Türk Kökenli) sülalelerinin karışımı
Mafya: Rockefeller-Rothschild-JP Morgan gibi sülale şirketleri
Tarikat: İlluminati, Mason, Bilderberg gibi şeytani tarikatlar
Gladyo: İngilizlerin kontrolünde olan Faşist İktidarlar: İngiliz Ajanı Kukla Hitler ve Kukla Nazi Devleti/Hükümeti, ve İngiliz Ajanı Kukla Stalin ve Lenin'in Sovyetler Birliği'nin Yıkımını Amaçlayan Yeni Sovyet Devleti/Hükümeti.
Bu konu hakkında ayrıntılı bilgileri bu forumdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Yeni NATO Stratejik Konsepti (2010) Nasıl Olacak?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Haz 2011, 01:15

Yeni NATO Stratejik Konsepti (2010) Nasıl Olacak?

"Amerikan istihbaratına göre Taliban'ın yüzde doksanı Taliban filan değil, işgalci güç olduğu için ABD'ye karşı çıkan aşireüerin yer aldığı yerel bir isyanın mensuplarından oluşuyor.

Kargaşalı Bölgeler İçin İsyan Bastırma (İşba) Modeli

Obama'nın 'dünya barışı' şiarıyla ilgili gerçek olan yegâne şey bunun ölümcül bir aptallık olması. Ancak yüzeyin altında ciddi bir amaç var. Afganistan'daki işgal, Irak'taki suikast timleriyle şöhreti yakalamış rahatsızlık verici Korgeneral Stanley Mc Chrystal'ın komutası altında, ABD başkanının menzili dışında kalan 'kargaşalı bölgeleri' için bir model niteliği taşıyor. Bu taktik 'İşba' diye biliniyor ve orduyu, yardım örgütlerini, psikologları, antropologları, kiralık medya ve halkla ilişkiler muhterislerini bir araya getiriyor. Zihinleri ve kalpleri kazanmaya yönelik jargonla maskelenen bu taktiğin amacı iç savaş, yani Tacikler ve Özbeklere karşı Paştunları tahrik etmek.

Amerikalılar Bunu Irak'ta da Yaptı

Amerikalılar bunu Irak'ta da yaptı ve etnik çeşitliliğe sahip bir toplumu tahrip etti. Vaktiyle birbiri ile evlenen topluluklar arasına duvarlar inşa ettiler, sunilere etnik temizlik uyguladılar ve milyonlarca insanı ülkeden kaçırdılar. İliştirilmiş medyanın haberlerine bakılırsa bunun adı 'barış'tı; Washington tarafından satın alınan Amerikalı akademisyenler ve Pentagon'un brifing verdiği 'güvenlik uzmanları' iyi haberleri yazmak için BBC'de arzı endam etti. Afganistan için de benzer bir şey planlanıyor. İnsanlar, CIA ve Afyon ticaretinden para alan savaş ağalarının kontrolündeki 'hedef bölgelere' gitmeye zorlanıyor. Bu savaş ağalarının barbar olmasının hiçbir önemi yok.

Bili Clinton dönemi diplomatlarından biri, baskıcı şeriat hukukunun Taliban yönetiminden 'istikrarlı' bir Afganistan'a geri dönmesine ilişkin, 'bununla yaşayabiliriz' ifadesini kullanmıştı. Ayrıcalıklı Batılı yardım ajansları, mühendisleri ve tarım uzmanları 'insani krize' el atacak, böylece zapt edilmiş aşiret bölgelerini 'güvenlik altına' alacak.

Bu teori, etnik ve mezhepsel parçalanmanın, bir zamanların barış içindeki toplumunu yerle bir ettiği Yugoslavya'da yarım yamalak işe yaradı. Fakat CIA'nın güneydeki halkı kuşatıp bölmeyi böylece Vietkong'u (Amerikalıların direniş için kullandığı her şeyi içine alan isim tıpkı 'Taliban' gibi) yenmeyi amaçlayan "stratejik küçükköy" programını uyguladığı Vietnam'da çuvalladı.

Bütün bunların arkasında büyük ölçüde İsrailliler var.

İsrailliler gerek Irak gerekse Afganistan maceralarında Amerikalılara uzun zamandır akıl hocalığı yapıyorlar. Etnik temizlik, duvar inşa etme, kontrol noktaları, toplu cezalandırma, sürekli gözetim gibi yöntemler Filistin'in büyük bölümünü yerli halkından çalmak konusunda başarılı olan İsrail keşifleridir. Fakat çektikleri bütün acılara rağmen Filistinliler geri dönüşsüz biçimde bölünemiyor ve bütün zorluklar karşısında bir ulus olarak duruyor.
Obama'nın planının en manidar erken ve başarısız öncüllerini bizzat Afganistan'da bulmak mümkün (tabi Nobel Barış ödüllü ABD başkanı ve onun generalleriyle halkla ilişkiler ekibi bizim bunları unutmamızı tercih eder).

"19. asırda Britanya ve 20. asırda Sovyetler bu yabanıl ülkeyi etnik temizlikle fethetmeye çalıştı ve korkunç bir kan banyosunun ardından defedildi."'-A'
Kargaşalı bölgeler için İşba modelinin yaratıcısı ve bunun Afganistan'da uygulayıcısı olan Korgeneral Stanley Mc Crystal özel savaş ve isyanların bastırılması konusunda önde gelen bir uzmandır. "Savunma bakanı Robert Gates, 'Afganistan'da artık yeni bir liderlik gerekiyor' diyerek on bir ay önce göreve getirdiği Orgeneral David Mc Kiernan'ın azlini talep etmiş ve ABD Genelkurmay Başkanlığı direktörlüğünü yürütmekte olan Mc Crystal'ı Afganistan'daki ABD Kuvvetleri Komutanlığı'na getirmiştir."

Mc Crystal; Pentagon ve Amerikan siyaset oluşturma sürecinin en etkili isimlerinden olup Başkan Obama'nın Afganistan'a asker gönderme kararının arkasında onun hazırladığı rapor vardır. "İşba" konsepti bir anlamda savaşın "Afganistanlaştırılması" konseptidir. Afganistan'daki savaşta denenerek elde edilecek tecrübeler Obama döneminde hazırlanmakta olan yeni NATO konseptinin çatısını oluşturacaktır.

Kaynakça
Kitap: Açılım Kıskacı
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön İngiltere ve Amerika Birliği Faaliyetleri: 2. Dünya Savaşı ve Türk Soyumuzun Baş Düşmanı olan Cermen Menfaat Merkezi'nin Kuruluşu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir