Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Pentagon'un Yeni Savaş Stratejisi

Birinci Dünya Savaşının galibi İngiltere'dir. İngiliz devletini yöneten unsur kraliyet hanedanlığıdır. Bilindiği gibi İngilizler, Almanlar, Hollandalılar ve Fransızlar gibi Cermen milletinin bir mensubudurlar.
Birinci Dünya Savaşından sonra Dünyayı yöneten unsurun Birinci Dünya Savaşının galibi ve baş aktörü olan ülkenin olduğunu anlamamız gerekir.
İşte bu İngiltere devleti, kendisinin bir uzantısı olan Amerikan devleti ve Almanya devletindeki bazı aile şirketlerini, şeytani tarikatları ve hükümet nezdindeki önemli kişileri kullanarak(ve ayrıca onları büyütüp, ünlü yapıp, sahneye çıkartıp ve sonrasındada besleyip), Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sistemini İkinci Dünya Savaşı öncesinde ve sırasında kurmaya çalışmak istemiştir ve başarılı olmuştur.
Nasıl başarılı olmuştur ve bu Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sisteminin içinde kimler var?
Devlet: İngiltere-Amerika.
Devleti Yöneten Hanedan(İngiliz/Cermen Milletine Hizmet Ediyor): Windsor(İngiliz Cermen Kökenli) ve Rothschild(Hazar Türk Kökenli) sülalelerinin karışımı
Mafya: Rockefeller-Rothschild-JP Morgan gibi sülale şirketleri
Tarikat: İlluminati, Mason, Bilderberg gibi şeytani tarikatlar
Gladyo: İngilizlerin kontrolünde olan Faşist İktidarlar: İngiliz Ajanı Kukla Hitler ve Kukla Nazi Devleti/Hükümeti, ve İngiliz Ajanı Kukla Stalin ve Lenin'in Sovyetler Birliği'nin Yıkımını Amaçlayan Yeni Sovyet Devleti/Hükümeti.
Bu konu hakkında ayrıntılı bilgileri bu forumdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Pentagon'un Yeni Savaş Stratejisi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Haz 2011, 00:51

Pentagon'un Yeni Savaş Stratejisi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), savaş stratejisinde köklü bir değişikliğe gidiyor. Pentagon'un dört yılda bir yayımladığı "Savunma Gözden Geçirme Belgesi'nde (Quadrennial Defence Riview) 25 yıllık savaş planlama taktiği değiştirilerek "iki cephede aynı anda konvansiyonel savaş" modeli yerine "terörizmden siber saldırıya kadar farklı türdeki çok sayıda tehditle aynı anda mücadele" stratejisi benimseniyor.

1 Şubat 2010'da açıklanan taslak metinde stratejinin temelini özel kuvvetlere ağırlık verilmesi,51 insansız uçakların arttırılması ve siber savaşın cephe savaşı kadar önemsenmesi oluşturuyor.

ABD Savunma Bakanı Robert Gates 2 Şubat 2010'da Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen ile Pentagon'daki basın toplantısında Afganistan ve Irak'taki direniş ile Yemen ve Somali gibi ülkelerde El Kaide'nin sığınak bulduğunu hatırlatıp yeni stratejiyle başarısız ya da parçalanmış devletlerden yayılan ölümcül tehditlere odaklanacağını duyurdu.

Gates "ufuktaki tehditlere hazırlanmalıyız" derken; Mullen, stratejiye kazandırılacak esnekliğin Afganistan başarısının anahtarı olacağını belirtti.
"Artık ABD güçlerini şekillendirirken büyük bölgesel çatışmalardan bahsetmek uygun değil" ifadesinin yer aldığı stratejide, sınırlı doğal kaynaklar için mücadele, çevre felaketleri ve terör tehditlerine karşı güçler oluşturma hedefi güdüldüğünü aktardı.

2006 yılındaki stratejide Tayvan yüzünden Çin ile konvansiyonel savaş ihtimali üzerinde duran Pentagon, bu kez Çin'e geniş yer verse de gelecekteki saldırıların lazer silahlarıyla iletişim gözlemci uydulara yönelik olacağını hesaplıyor.

Kongreye sunulan bütçe taslağında yeni stratejinin unsurları şöyle öne çıktı:

• Özel kuvvetlere ayrılan bütçe yüzde 6 artışla 6,3 milyar dolar. Bu bütçe ile elit asker sayısına iki bin sekiz yüz ilave yapılabilecek.

• Tek motorlu "predatör" ve "Peaper"lardan oluşan insansız uçak sayısı 37'den 67'ye çıkarılacak.

• Siber savaş kara, deniz, hava ve uzaydaki savaşla eşdeğer önemde olacak. Sanal savaş yeteneğini arttırmak için dört bin askeri tesiste on beş bin ayrı bilgisayar ağını koruyacak uzman kadrosu kurulacak.

• Noel'de Detroit uçağının patlatılması girişimiyle kendini gösteren yeni saldırı olasılıklarına karşı Yemen gibi ülkelerdeki yerel güvenlik güçlerinin eğitimi ve donatımına ağırlık verilecek.

• Obama'nın 'israf' dediği Boeing C-17 nakliye uçaklarına ise daha fazla para yatırılmayacak, 300 milyar dolar ayrılmış Locheed Martin'in F-35 uçaklarına ikinci motor takılması planına da para ayrılmayacak. Yine de Pentagon 43 adet F-35 almak için 11 milyar dolar ayıracak.

• Donanmaya yeni kruvazör geliştirme, EF-3 istihbarat uçağının yerine başkasını koyma ve füzeler için erken uyarı uydusu planlan çöpe atılacak.

Bunun yerine Lockheed'in geliştirdiği Uzay Tabanlı kızıl ötesi sistemi iyileştirme planı öne çıkarılacak stratejinin diğer unsurları şöyle sıralanıyor:

• Ayrıca yakın ve orta vadede ciddi sayıda ABD askerinin Afganistan'da bulunacağı ve El Kaide'ye5 karşı düzenleneceği vurgulandı. Çok daha karmaşık ve belirsiz bir güvenlik ortamıyla karşı karşıya kalan ABD'nin dünyadaki en güçlü 'oyuncu' kalacağının öne sürüldüğü stratejide, Çin ve Hindistan gibi ülkelerin yükselişlerine de dikkat çekiliyor.

• Çin'e Asya ve çevresinde askeri emellerinin şeffaf olması nedeniyle eleştiri getirilirken İran ve Kuzey Kore'nin nükleer hedefleri endişe konusu olarak sunuluyor.

• Teknolojik ilerleme ve küresel bilgi akışıyla devlet dışı oyuncuların da bu yeni güvenlik ortamında yer alacağı ve ABD'nin siber saldırılara karşı hazırlıklı olması gerektiği de belirtiliyor.

ABD askeri stratejisinin önemli ayaklarından birini de müttefik ülkelerin ordularının güçlendirilmesi oluşturuyor. Stratejide ayrıca küresel ısınmaya bağlı sorunlar ilk defa dünyada çatışmalara yol açabilecek ve ABD'nin çıkarlarını tehdit edebilecek tehditler arasında yer alıyor. Robert Gates'in 2011 savaş bütçesinin 44 milyon dolar arttırarak 708 milyar dolara çıkarılması planlanıyor ve bütçede 160 milyar dolar Irak ve Afganistan'a ayrılıyor.

Kaynakça
Kitap: Açılım Kıskacı
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön İngiltere ve Amerika Birliği Faaliyetleri: 2. Dünya Savaşı ve Türk Soyumuzun Baş Düşmanı olan Cermen Menfaat Merkezi'nin Kuruluşu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

cron