Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ABD Nükleer Silah Kullanmaya Hazırlanıyor

Birinci Dünya Savaşının galibi İngiltere'dir. İngiliz devletini yöneten unsur kraliyet hanedanlığıdır. Bilindiği gibi İngilizler, Almanlar, Hollandalılar ve Fransızlar gibi Cermen milletinin bir mensubudurlar.
Birinci Dünya Savaşından sonra Dünyayı yöneten unsurun Birinci Dünya Savaşının galibi ve baş aktörü olan ülkenin olduğunu anlamamız gerekir.
İşte bu İngiltere devleti, kendisinin bir uzantısı olan Amerikan devleti ve Almanya devletindeki bazı aile şirketlerini, şeytani tarikatları ve hükümet nezdindeki önemli kişileri kullanarak(ve ayrıca onları büyütüp, ünlü yapıp, sahneye çıkartıp ve sonrasındada besleyip), Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sistemini İkinci Dünya Savaşı öncesinde ve sırasında kurmaya çalışmak istemiştir ve başarılı olmuştur.
Nasıl başarılı olmuştur ve bu Devlet+Mafya-Tarikat-Gladyo sisteminin içinde kimler var?
Devlet: İngiltere-Amerika.
Devleti Yöneten Hanedan(İngiliz/Cermen Milletine Hizmet Ediyor): Windsor(İngiliz Cermen Kökenli) ve Rothschild(Hazar Türk Kökenli) sülalelerinin karışımı
Mafya: Rockefeller-Rothschild-JP Morgan gibi sülale şirketleri
Tarikat: İlluminati, Mason, Bilderberg gibi şeytani tarikatlar
Gladyo: İngilizlerin kontrolünde olan Faşist İktidarlar: İngiliz Ajanı Kukla Hitler ve Kukla Nazi Devleti/Hükümeti, ve İngiliz Ajanı Kukla Stalin ve Lenin'in Sovyetler Birliği'nin Yıkımını Amaçlayan Yeni Sovyet Devleti/Hükümeti.
Bu konu hakkında ayrıntılı bilgileri bu forumdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

ABD Nükleer Silah Kullanmaya Hazırlanıyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Haz 2011, 00:50

ABD Nükleer Silah Kullanmaya Hazırlanıyor

Ağustos 2008'de başkent Washington'daki Potomac Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Başkanlığınca, küresel kontr terörizm konusunu tartışmak amacıyla gün boyu süren bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya ABD'nin en etkin kontr terörizm ve terörizm kuruluşlarının başkanları ve Dışişleri Bakanlığı Kontr Terörizm Koordinatörü katıldı:

- Michael S. Swetnam-Potomac Enstitüsü Başkanı,
- Prof. Yonah Alexander-Uluslararası İlişkiler Bölümü Jeostratejisti,
- Prof. Mich Pearlstein-Güvenlik Bölümü Kontr Terörizm Koordinatörü. Asimetrik Savaş Yıkım Getirecek Uzunlukta
Toplantıda küresel terörizm, kaçakçılık vb. sınır tanımayan asimetrik tehditler ve tehditleri önleme yöntemleri tartışıldı.

Bugüne kadar edinilen tecrübeler, asimetrik savaşların 20-30 yıl sürdüğünü göstermektedir. Bu süre, hangi açıdan bakılırsa bakılsın çok uzun bir süredir. Süreç siyasal, ekonomik ve psikolojik açıdan istikrarsızlıklar ve yıkımlar getirecek bir uzunluktadır. Küresel terörizmde savaşı yürüten taraflardan biri, terörist tarafı düşman olarak görürken, bu taraf kendini özgürlük savaşçısı olarak görmektedir. Süre uzadıkça bu taraf küresel alanda psikopolitik savaşı kendi lehine çevirme avantajına sahip olabilmektedir. O nedenle sürenin kısaltılması düşmanın ezilmesi açısından hayati önem taşımaktadır. Diğer taraftan temel bir gerçek de asimetrik savaş stratejisi ile karşı karşıya gelmesi ve klasik stratejiler ile karşı karşıya gelmeleridir. Taraflardan birinin klasik stratejiler ile savaşı sürdürmemesidir.

"Federal Aşiretler Bölgesi İdaresi"

Diğer taraftan asimetrik savaşın sürdürüldüğü coğrafya ve bu coğrafyanın fiziki şartlarının da önemi büyüktür. Bu coğrafyadan olan veya bu coğrafyada uzun süre savaşmış olan taraf avantajlı taral, olmaktadır.

Toplantıda, Federal Aşiretler Bölgesi İdaresi'nin (Federally Administered Tribal Area / FATA) ABD'nin Afganistan savaşını başlattıktan sonra son derece önem verdiği ve çok sıkı kontrol altında tuttuğu bir bölge olduğu ifade edilmiştir. Gerçekten de bölgenin sadece ABD'nin istihbarat örgütleri tarafından değil diğer önemli istihbarat örgütlerince de kontrol altında tutulduğu bilinmektedir. Bin Ladin ve El Zevahiri liderliği ve militanlarının Afganistan'dan kaçarak bu bölgeye yuvalandıkları ve saldırılarını buradan Afganistan'a yönelttikleri kanısı yaygındır.

Pakistan Talibanını da Onlar Üretti

FATA 2003 Irak işgalinden sonra Afgan Taliban'ını, ardından Pakistan Taliban'ım üretmiştir. Bu iki militan grup kadrolarını yenilemiş, büyütmüş ve bölgeyi Afganistan'a saldın üssü haline getirmeye başlamıştır.

ABD bu grupların kesintisiz saldırılarının önünü kesmek ve bu güçleri ezmek için Pakistan'ı kendisiyle sıkı bir işbirliğinde bulunması için yoğun baskı altına alır ve hızla bu baskısını arttırırken diğer taraftan da Başkan Bush, Pakistan Devleti'nden gizli olarak özel operasyonlar bölümüne komando operasyonları düzenleme emri vermiştir. Pakistan buna karşı çıkmıştır.

FATA'da Kayber, Kuram, Bajur (Bacar), Mohmand, Orakzay, Kuzey Veziristan ve Güney Veziristan olmak üzere yedi alt bölge ve Miranşah, Razmak, Dara, Pazar ve Vana olmak üzere beş büyük yerleşim birimi (sınır birimi) bulunmaktadır.
Güney Veziristan, Kuzey Veziristan bölgelerinden sonra bölgenin en kuzeyinde yer alan Bajur bölgesi El Kaide ve Taliban militanlarının faaliyetlerinin en yoğun olduğu bölgeler olarak kabul edilmektedir.

ABD, Bin Ladin ve El Zevahiri militanlarının Irak'ın kuzeyinde, bunun yanı sıra dünyanın birçok coğrafyasında da üstlendiğine ve buralardan büyük saldırılar gerçekleştirdiğine ve gerçekleştireceğine inanmaktadır. O nedenle ABD, kont terör-terörizm stratejilerini geliştirerek asimetrik savaş güçlerine ani ve öldürücü darbe vurma hazırlıkları içindedir. Bu amaçla düzenlenen toplantılar dizisi çerçevesinde gerçekleştirilen bu toplantıda kontr-terörizm stratejisiyle ilgili olarak en radikal öneri Peter Huessy tarafından gündeme getirilmiştir.

Huessy, ABD tarafından terörizm listesine alınmış devletler, El Kaide-El Zevahiri, Afganistan Taliban'ı, Pakistan Taliban'ı ve PKK gibi militan grupların gerektiğinde hızla imha edilmesinin yol ve yöntemi olarak şöyle bir çerçeve çiziyor: Bunların faaliyette bulundukları mekânların uçaklardan5 atılacak nükleer ve klasik bombalar ile denizaltı gemilerinden ateşlenecek nükleer füzelerle hızla imha edilmesi amacıyla yeteri sayıda uçak ve denizaltı gemisinden oluşturulacak görev filoları kurulmalı ve bu filolar Karadeniz, Umman Denizi, Japon Denizi vb. açık ve iç denizlerde sürekli olarak görev üstlenmelidirler.

"Terörist Devlet Hedef Listesi Hazırlanmalı"

Richard Prosen'in yanı sıra diğer stratejistler de Huessy'nin görüşlerine karşı ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in özel harekât ve düşük yoğunluklu çatışma konularındaki yardımcısı Michael G. Vikers'in üzerinde çalışmakta olduğu ve bir hayli mesafe aldığı görüşlerine yakın durmuşlardır. Vikers da asimetrik savaşların 20-30 yıl dürdüğü gerçeğinden hareketle, ABD başkanının emriyle altmış dakika zarfında uygulanabilecek "Ani Küresel Vuruş" (Prompt Global Strike) adlı stratejisini önermiştir. Bu strateji kapsamında nükleer ve klasik bombalar atabilecek uçak gemilerinden kalkabilecek "Deniz Konumlu Stratejik Caydıncı Güç" oluşturulmasını ve Amerikan Ulusal Kontr-Terörizm Özel Komutanlığı için Irak ve Afganistan dışındaki terörist devletlerin hedef listesinin hazırlanması gereğine vurgu yapmıştır.

Rakip Küresel Güçlere de Uygulanabilecek

Sonuçta Vikers ve Huessy'nin çalışmalarından Huessy'nin kesin imha tezine dayalı Kontr-Terörizm Stratejisi'ni ABD tarafından bir strateji olarak bir süre sonra kabul edilebileceği öngörülebilir. Bu strateji ABD'nin küresel hegemonyasının sürdürülmesine yakın tehdit oluşturacak rakip küresel güçlere karşı uygulanabilecektir. Strateji, rakip küresel gücün başında bir kılıç gibi sallandırılırken, küresel ekonomi-politik bir kriz devreye sokulabilir. ABD hegemonyasının bir süre daha sürdürülmesi sağlanabilecektir.

Bunun başta Türkiye olmak üzere dünya için ne derece büyük bir tehdit oluşturduğu ortadadır. O nedenle günümüzdeki çok sıcak ekonomi-politik gelişmelerin çok dikkatle izlenmesi, her platformda deşifre edilmesi gereklidir.

Kaynakça
Kitap: Açılım Kıskacı
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön İngiltere ve Amerika Birliği Faaliyetleri: 2. Dünya Savaşı ve Türk Soyumuzun Baş Düşmanı olan Cermen Menfaat Merkezi'nin Kuruluşu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir