Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MHP'yle Bağlantılı Olan Bazı Şahıslar Hakkında Bilgiler

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

MHP'yle Bağlantılı Olan Bazı Şahıslar Hakkında Bilgiler

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:32

BAZI ŞAHISLAR HAKKINDA EK BİLGİ

Şevkat Çetin: Yozgatlıdır. Silah yakalattı, tecil edildi. Gazi Eğitim' de öğrenciyken okula hiç gelmedi. Kendisiyle 1976 yılında tanıştım. Gazi Eğitimde Gece Bölümü Başkanıydı. Dört ay başkanlık yaptı. Sonra ÜGD Genel Merkezine girdi. Teşkilatlandırma Sekreterliğinde görev aldı. öğrenciyken Yozgat Yurdunda kalıyordu. Yozgat Yurdundaki ülkücüleri okula getiriyordu. Eğitim Enstitülerinin yürüyüşünü örgütlemiştir.
Erdem Şenocak ve ben Ankara Şubesine girdikten sonra Şevkat Çetin'le ilişkilerimiz eskisinden sıkı bir şekilde gelişti. Bu arada kaçaklar dolayısıyla sık sık görüşüyorduk. Bu sırada ben Nenehatun Yurdunda kalıyordum. Erdem de Şevkat'la beraber Yozgat Yurdunda kalıyordu. Nenehatun boşaltılınca ben Ankara Şubesine haber bıraktım, ev bulunması için. İki gün sonra Seyranbağları'ndaki evi bulduk ve burayı eşyaları ile birlikte devraldık. Burada Erdem'le beraber kalmaya başladık. Bir ay sonra da Şevkat bu eve geldi. Bu evde daha önce ÜİD Yönetim Kurulundan Mustafa adlı biri Ekrem Yüksel'le beraber kalıyormuş. Bu ev Vedat Alagöz'ün evine çok yakındı. Onun evini bekliyorlarmış. Biz evi 1978 Nisanında devraldık, önce Ali Kaçar bizimle kalmak istedi. Fakat biz Erdem'le birlikte Ali Kaçar'ı ekarte ettik. Sahte evraklar bu evde planlandı ve düzenlendi.

Yaşar Yıldırım: ÜYD'nin şu andaki Genel Başkanıdır. DMMA'da okuyor. 1978'de Site Yurdunun Başkanlığım yaptı. O dönemde—bölgeye silah ve bomba verilmesi, yurtta bomba yapılması işlerini yönetti,Albayrak Kıraathanesinin bombalanması ve arabanın bagajında patlayan bomba olaylarıyla ilişkisi var. Yıldırım'ın adı şimdiye kadar bir kere ETKO davasında, "Bize silahları gömün dedi" şeklinde geçti.

Ertuğrul Alpaslan: İTİA öğrencisidir. Doğum yeri Erzincan. Ailesiyle birlikte Keçiören'ce oturur. Keçiören bölgesi kitaplıklarının başkanıydı. Cemal Eriker ile birlikte bir suçta kullanılmış silahı sakladı. Cemal halen polis tarafından aranıyor. Ertuğrul 1978 yazında ÜGD Genel Yönetim Kuruluna getirildi. Şevkat Çetin'in Başkan olduğu dönemde irtibatta göreve başladı. Şevkat Çetin'in sağ kolu olarak bilinir kendisine bu dönemde yardımcı olarak Burak Eke'yi almıştır.

Mahmut Somuncuoğlu: Maltepe'de bir silahlı çatışmadan dolayı göz altına alındı. Biz vekaletnamesini aldık, iki gün sonra cezaevinden çıktı Ve Adliyedeki evrakları kaybettirdi.

Ali Uzunırmak: 1977 yılında Site Yurdu Başkanlığı yaptı. Başkan olduğu dönemde çevreden haraç alınması, bölgedeki semtlere silah ve dinamit dağıtımı işleriyle uğraştı. Daha sonra ÜGD Genel Yönetim Kuruluna girdi. Taşradaki olayların planlayıcısı olarak bilinir. Halen Ankara Şubesi Başkanıdır. Teşkilattaki lakabı, "İmansız Ali", "Gavur Ali"dir.

Burhan Kavuncu: Maraşlıdır. Beytepe Kampüsü ülkücülerinin başkanlığını yaptı. Şevkat Çetin döneminde Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. Ama bir Yönetim Kurulu üyesi kadar değeri yoktu. Daha çok eğitim faaliyetleriyle ilgilenirdi. Hergün gazetesinin gençlik sayfasını hazırlardı. Ayrıca Hasret ve Genç Arkadaş dergilerinin hazırlanmasında, sıkıyönetimin ilanından sonra Nizamı Alem dergisinin çıkartılmasında çalıştı. Şu anda 163. maddeden tutuklu olarak yargılanıyor.

Behçet Kemal Gürsoy: Bursalı olup, DTCF öğrencisidir. Şevkat Çe tin döneminde ÜGD Genel Sekreterliği yaptı. Genel Sekreter olmasın dan iki ay sonra Yazıişleri Müdürü olduğu Hasret ve Genç Arkadaş dergilerinde çıkan yazılarından dolayı hakkında dava açıldı ve tutuklandı. Yazıişleri Müdürlerinin cezalarını paraya çeviren kanunla çıktı.

Vecdet Şendil: İzmirlidir. Üç yıl muhasiplik yaptı. Şu anda Talatpaşa Bulvarı 146 numarada üç tane büro kiralamıştır ve faaliyetleri buradan yürütmektedir.

Burak Eke: Ertuğrul Alpaslan'ın yardımcısı olan Burak Eke İstanbulludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinci sınıf öğrencisidir. Üniversite sınavlarını, yerine başkasını sokarak kazandı. Babası ve ağabeyi avukattır. Abisi şu anda ülkücü gençlerin avukatlığını yapıyor. Adı Refet Eke.

İskender Karyağdı: Hemşerimdi. Ayrıca bizim okulda okuduğu için kendisini çok iyi tanırım. Kendisi bomba yapımı konusunda uzman olarak bilinirdi. ODTÜ'ye de bundan dolayı sokulmuştu.
ODTÜ'den ayrıldıktan sonra Pol-Zar'ın (Polis Pazarı) Müdürü oldu. Bu dönemde DTSK'e bağlı işçileri çeşitli vesilelerle atarak yerine ülkücüleri aldı. MİSK'e bağlı Türk Büro-Sen Sendikasının işyerinde yetki almasını sağladı. Polislerle arası çok iyi idi. 1977'de okulda, olay çıktığı zaman polislerden silah alarak bize getirirdi. Ayrıca operasyonlara katılırdı. Yakalanan devrimcilere işkence yapardı. Müdürlüğü sırasında MİSK'e büyük miktarlarda para aktarmıştır. İskender MİSK'te patlayan bomba ile öldü.
İskender'in MİSK Eğitim binasının Müdürü olan Sami İçel ile çok iyi bir arkadaşlıkları vardı. Sami İçel 1977-1978 arasında Kurtuluş-Cebeci-Topraklık-Türközü-Abidinpaşa-Akdere bölgesinde Başkanlık yaparken Niğde Yurdunu üs olarak kullanırdı. İskender ise Niğde Yurdunda kalır ve Sami'ye yardımcı olurdu.

Bora Tuzcuoğlu: Kemal Yazıcıoğlu'nun yeğenidir. Toros obasıyla birlikte Sıhhiye'de yakalandı. Aynı gece serbest bırakıldı. Her yakalanışında aynı şekilde serbest bırakıldı. Biraz nasihat edip bıraktılar. O sırada ÜGD Ankara Şubesinin arabasını kullanıyordu. Bu araba çeşitli olaylara karıştığı için yakalanıyor, fakat Bora kullandığı için bırakılıyordu.

İbrahim Songür: Songür, Abdullah Çatlı ya ikide bir telgraf çekiyordu. "Sayın Başkanım, acele paraya ihtiyacım var" şeklinde. Abdullah da bundan hiç hoşlanmıyor ve "Çok geveze adam" diyordu.
Pozantı'ya ilk gittiğimde bey gibiydi. Müdürün odasında oturuyordu. Verdiğimiz paranın yarısını gardiyanlara yatırıyordu. Bir gece cezaevinden çıktık, epey gezdik. Verdiğimiz paranın 8 binini de Pozantı'da ülkücülere vermiş, "dernek açın" diye. Biz buna toplam 200-250 bin TL civarında para verdik.
Bir süre sonra bize yardımcı olacak durumu kalmamıştı. Artık adli makamlar uyanmıştı. Adalet Bakanlığı bu konuda tamim yayınlamıştı. Kendisinden hoşlanmadığımız için de ilişkiyi kestik.

Mümtaz Türköne: ÜGD Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Şu anda MHP Eğitim Masasında çalışıyor.

İTİRAFA EK BİLGİ

ÜGD'ye seminerler verilirdi. (Sadece Genel Yönetime) Bu seminerlere ben de katılırdım. Çeşitli konularda seminerler veriliyordu. Teşkilatçılık, ülkü yolu, Türk İslam felsefesi, kitle psikolojisi, istihbarat. İstihbarat için seminer veren şahıs yüzünü bizden saklayarak seminer verdi. Yani gözlüklü, pardösülü, şapkalıydı. Bunun güvenlik için olduğunu, zira kendisinin MİT içinden olduğunu söylediler. Bu seminerde çeşitli haber alma teknikleri, içimizdeki ajanlar, polis ve istihbarat görevlilerinin yöntemleri vurgulandı. Çeşitli elektronik aygıtlar gösterildi, telefon dinlemelerine karşı uyanık olmamız konuları işlendi.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re:[/b] MHP'yle Bağlantılı Olan Bazı Şahıslar Hakkında Bilgi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:35

BAZI ŞAHISLAR HAKKINDA TANITICI BİLGİ

Mehmet Güçlü: Milli güreşçi Mehmet Güçlü ile alakası yok. Bu genç milli. 1977'de gençlerde ağır siklet Türkiye şampiyonu oldu. 1.80-1.85 boyunda. 90 kg. kadar. İriyarı kumral. Gazi Eğitim Beden Eğitimi ikinci sınıf öğrencisi. Şeker öğrenci yurdunda kalır. Kayserili, 23-24 yaşlarında.

Salih Dayan: Zannederim Maliye Muhasebe öğrencisi. Kırşehirli. 1.65-1.70 boyunda, 65 kg. esmer. Anarşi işlerine bakardı. Silah dağıtımı yapardı. 25 yaşında.

Şevkat Çetin: 1.80 boyunda, zayıf. 70 kg. civarında. Sarışın, bıyıklı. Gazi Eğitim öğrencisi. Yozgatlı, 27 yaşında.

Mustafa Mit: AİTİA öğrencisi. Sivaslı, 1.70 boyunda. Saçları hafif önden dökük. Kumral, bıyıklı, 27-28 yaşlarında.

Mahmut Korkmaz: 1.80 boyunda, atletik yapılı. Bir elinin üçüncü parmağı hafif kısa. (Bombada uçtu.) Esmer. Erzurumlu olabilir. 25-26 yaşlarında.

Mehmet Ekici: Yozgatlı, AİTİA öğrencisi. 1.70 boyunda, hafif göbekli. 26-27 yaşlarında, evli.

Muhsin Yazıcıoğlu: 1.75 boyunda, esmer. Saçlarını arkaya tarar. Yüzü çiçek bozuğu. Sivaslı, 27-28 yaşlarında. Veteriner veya Ziraat öğrencisi.

Mahmut Somuncuoğlu: Niğde Aksaraylı. DMMA öğrencisi. 1.651.70 boylarında. Hafif kambur ve kumral 25 yaşında.

Talip Gün:[/b] Gazi Eğitim mezunu. Beşevlerde Talim Terbiye Dairesinde çalışıyor. 1.70 boylarında. Zayıf, avurtları hafif çökük. Kumral, 26-27 yaşlarında.

İskender Karyağdı: Niğde'nin Bor ilçesindendi. 1.75 boyunda. Gazi Eğitim mezunu, 26-27 yaşlarında öldü.

M.S.Barsan: 28 yaşlarında sarışın. 1.75 boyunda, atletik yapılı, alnı hafif açık, palabıyıklı.

Vedat Alagöz: Sevranbağlar Cad. taksi durağı karşısında oturur. 1.75 boylarında. Bir kaşında yara izi var. Atletik yapılı, esmer. Ankaralı.

Ekrem Yüksel: 1.65-1.70 boylarında. 75 kg. Saçları hafif dökük.
Kumral. Eskiden Aydınlık'ta otururdu, şunaı Keçiören'de oturuyor.

Ali Kaçar: 1.75 boyunda. Atletik yapılı. Güreş, halter, tekvando yapar. Antalya'nın Serik ilçesinden. MMYO son sınıf öğrencisi. 25-26 yaşlarında. Siyah saçlı.

Müştak Karabağ: Sivaslı, evli iki çocuk babası. 1.70 boyunda. Hafif kır saçlı. Hafif göbekli. 35-40 yaşlarında.

Erdem Şenocak: 1.68 boy. 64 kg. kumral, beyaz yüzlü. Gazi Türkçe Bölümü öğrencisi. Bafra İshaklı Mahallesinde oturuyor. Nüfusa kayıtlı olduğu yer:[/b] Amasya'nın Suluova ilçesi. Yedi kardeşler. Dördü kız, üçü erkek. Hepsi MHP'Iidir. Babası Bafra merkez vaizidir.

S.Arpacı: 1.75 boyunda. Atletik yapılı. Siyah saçlı, beyaz yüzlü. Adana nın Osmaniye ilçesinden. 25-26 yaşlarında.

Erdal Kabakum: 1.75 boyunda. Çok zayıf, esmer. 23-24 yaşlarında. İzmirli.

Osman Balcı: Nevşehirli. 30 yaşında. Adana Ziraat son sınıf öğrencisi. 1.75 boyunda. Atletik yapılı. Esmer, alnında yara izi var.

Muhtar Sezai: 1.70 boyunda. Atletik yapılı. Esmer, 26-27 yaşında.

Battal Aslan: 28 yaşında. Adana Yavuzlar Mahallesinde oturur. 1.85 boyunda. 100 kg. Saçının yarısı dökük, kumral.

Adanalı Veysel: 22 yaşlarında. Adana Ticaret Lisesi mezunu. Kara-İsalıdan. 1.70 boyunda, esmer.

Arzu: Başı örtülü. 1.65 boylarında. Normal kiloda. 25 yaşlarında.

E.Alpaslan: Erzincanlı. Keçiören'de oturur. Babası ilkokul öğretmeni. Babası da ülkücü. 1.75 boylarında. Hafif şişman, kumral, dolgun yüzlü, beyaz. 23-24 yaşlarında. İTİA öğrencisi.

Ali Durdusal: 1.75 boyunda. Zayıfça, sarışın. Gazi Eğitim mezunu. Afyon'da bir ilkokulda öğretmen. Bursa, İnegöllü. 24-25 yaşlarında. Fransızca öğretmeni.

A.Çatlı: Nevşehirli. Evli. 1.75 boy. Atletik vücutlu. Esmer, dalgalı saçlı. 27-28 yaşlarında. Fakat 24 gösterir.

Burhan Emiştekin: Bitlisli. Gazi Eğitim öğrencisi. 1.70 boy. Şişman esmer. 22-23 yaşlarında.

Mehmet Taşer: Sivaslı. 1.75 boy. Atletik vücutlu. Esmer, Ticaret Turizm öğrencisi. 22-23 yaşlarında.

Kemal Yazıcıoğlu: 1.75 boy. Hafif şişman. Palabıyıklı. Bartınlı, evli, esmer.

Sami Bal: 1.75 boy. Atletik. Saçlarının önü açık. Kumral, 30 yaşında.

Ali Batman: Ali Hoca lakabıyla tanınır. Kayserili. 1.75 boy. Veteriner mezunu. Evli. 28-30 yaşlarında.

Osman Katipoğlu:[/b] Malatyalı. 1.75 boy. Çok hafif topal. Esmer. Çankaya'da gece ders verilen meslek yüksek okulunda okuyor. 25 yaşında.

M.Yamtarçelik: 1.70 boy. Karateci, siyah kuşak. Saçı hafif dökük. MMYO'da okur. 27-28 yaşlarında.

Ayhan Ünal: 1.75 boy. Atletik. Erkek Teknik öğrencisi, barışın, Zonguldak veya Kastamonu civarından. 22-23 yaşlarında.

Yaşar Yıldırım: Kızılcahamamlı. DMMO öğrencisi. 1.75 boy. Atletik, esmer. 25-26 yaşlarında.

Esat Bütün:[/b] Maraş'ın Elbistan ilçesi, Yapalak köyünden. 1.72 boyunda. Atletik. Palabıyıklı. 25-26 yaşlarında.

Ali Uzunırmak: 1.75 boylarında. Ege bölgesinden. Denizli şivesiyle konuşur. Saçı siyah, yüzü beyaz. Çok soğuk suratlı. 25 yaşlarında.

Mehmet Berk: 1.75 boylarında. Hafif şişman. Esmer, palabıyıklı. Adanalı. Güney şivesiyle konuşur. 25 yaşlarında.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir