Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Baki Tuğ'un MHP'ye Yardımları

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Baki Tuğ'un MHP'ye Yardımları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:28

Baki Tuğ'un Yardımları

Ben Baki Tuğ ile birkaç kez görüştüm. İlk görüşmemiz 1979'un Ocak veya Şubat ayındaydı. Sıkıyönetim daha yeni ilan olmuştu. Edip Doğan ile birlikte 28. Tümen de ziyaretine gittik. Hakimler konusunda bize ne gibi yardımları olacağını sorduk. Bize "Elimden gelen her şeyi tabii ki yapacağım. Ben de sizin gibi bu davanın adamıyım. Buraya kadar gelmenize lüzum yok. Bundan sonra dikkat çekebilir" dedi.

Baki Tuğ u, Ertuğrul Alpaslan cezaevine gönderildikten sonra tekrar aradık. Ben ve Erdem Şenocak, Baki Tuğ'un yanına giderek bizi Ertuğrul'la görüştürmesini istedik. Baki Tuğ, Hakim Albay Kaya Beye telefon etti. Kaya Albay, Baki Tuğ'un yanına gelerek bizimle bir süre konuştu. ÜGD Genel Yönetim Kurulu üyeleri olduğumuzu söyledik. O da "Ben de ülkücü harekete gönül vermiş biriyim. Tanıştığımıza çok memnun oldum" dedi. Sonra Cezaevi Müdürü Muhittin Albaya telefon ederek bizim Ertuğrul ile görüştürülmemizi istedi. Muhittin Albay da kabul etti.

Bizi bir askerle cipe bindirip cezaevine gönderdi. Burada Ertuğrul'la görüştük. Neden gözaltına alındığını sorduk. "Piyangotepe sanıklarına saklanmaları için ev göstermiştim. Onlar da yakalanınca polise anlatmışlar. Bu yüzden alındım" dedi. Kendisine bir miktar para bıraktık. Ertuğrul 3,5 ay sonra delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir