Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ÜGD'nin Karakol ve Emniyetle İlişkileri

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

ÜGD'nin Karakol ve Emniyetle İlişkileri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:27

Karakol ve Emniyetle İlişkiler

ÜGD'nin karakollarla ilişkisini Mehmet Kundakçı sağlıyordu. Kundakçı Ankara Şubesi Yönetim Kurulundaydı ve Karakollar Masasında çalışıyordu. Karakollara düşen ülkücülerin ihtiyaçlarını karşılıyor, ifadelerini ayarlıyordu. Pol-Bir'le ilişki halindeydi.
Önceleri polis ile ilişkilerden İskender Karyağdı sorumlu idi. Polislerin kredi işleri İskender'de bittiği için bir bakıma ona muhtaçtılar. Bundan yararlanarak, polisle ilgili birçok işimizi kolaylıkla yaptırabiliyordu.

Daha sonra Sahir Solmaz da Maltepe civarındaki olaylarda karakolla ilişki kurmada yardımcı oluyordu.

Kemal Yazıcıoğlu'nun yeğeni Bora Tuzcuoğlu da bu işlerde Mehmet Kundakçı'ya yardımcı oluyordu. Bunun da geniş ilişkileri vardı. Mesela ben üç defa Bora'yla birlikte yakalandım. Hemen serbest bırakıldık.

Yazıcıoğlu'nun dışında Pol-Bir Sekreteri Bekir Baz da polisle ilgili işlerimizde yardımcı oluyordu. Şu anda bu şahıs da siyasi şubede görevli. Arananların isimlerini derhal bunlar vasıtasıyla öğrenebiliyorduk.

Daha önce belirttiğim gibi Emniyete düşen arkadaşların ifadelerini öğrenmek, işkence yapılmasını önlemek için MHP Milletvekillerini araya koyuyorduk. Bunda bize en çok yardımcı olan ihsan Kabadayı idi. Bunun dışında Faruk Demirtola, Mehmet Doğan ve Sadi Somuncuoğlu da yardımcı oluyordu.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir