Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Balgat Katliamını Şevkat Çetin Planladı

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:19

Balgat katliamını planlayan Ethem Kıskıs değil, Şevkat Çetin'dir. Bu katliamın amacı Müslüman halkı komünistlere karşı kışkırtmaktı. Bu amaçla camiden çıkan halk kurşunlandı. Daha sonra ÜGD tarafından büyük bir cenaze töreni düzenlendi. Ayrıca bu bölgede oturan Müslümanların, sağcıların evleri kurşunlanarak, MHP'ye sempati duymaları sağlanmaya çalışıldı. Hedef, burayı MHP'nin kurtarılmış bölgesi yapmaktı.

Ancak İsa Armağan'ın yakalanmasıyla oyun bozuldu. İsa Armağan' ın Şevkat Çetin le direkt teması vardı. İsa yakalanıp cezaevine konduktan sonra, Şevkat beni İsa'ya gönderdi. Nasıl ifade verdiğini ve öbür silahların nerede olduğunu öğrenmemi istedi. İsa bana, "Şevkat'ten başka kimse ile görüşmem. Kendisi gelsin" dedi. Bunun üzerine Şevkat cezaevine giderek İsa ile bir görüşme yaptı. Bu görüşmede ben de vardım. Şevkat, İsa'ya, "Benim adımı verdiniz mi?" diye sordu.
Şevkat bu arada Doğan öz ün katil sanığı İbrahim Çiftçi ile de özel bir görüşme yaptı. Ona Bahçelievler katliamından dolayı kimlerin ismini verdiğini sormuş. O da Abdullah Çatlının adını vermek zorunda kaldığını söylemiş. Şevkat Çetin Bahçelievler katliamı dolayısıyla yakalanan Turan Demirkıran ile de özel bir görüşme yaptı. Bu görüşme sırasında İsa Armağan, Çetine birkaç yerde silah ve telsizler olduğunu söyledi. Çetin de bu adresleri not aldı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir