Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İskender Karyağdı MİSK'te Bomba Yaparken Parçalandı

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:14

İskender Karyağdı yakın tanıdığımdı. Zannedersem 1979'un Temmuz ayında MİSK Eğitim Sitesinde Mustafa Arıcak'la bomba yaparken, bombanın patlaması sonucu parçalanarak öldü. Mustafa Ancak ağır yaralı olarak Numune Hastanesine kaldırıldı.

MİSK Genel Başkanı Mete Beşen bizi toplayarak hastaneye götürdü. Amacımız Arıcak'ı hastaneden kaçırmaktı. Mete Beşen, Mustafa'nın konuşmasından ve olayın açığa çıkmasından korkuyordu. Hastaneye gidince Mete Beşen hemen sedyeye sarıldı ve götürmeye kalktı. Polisler buna izin vermedi ve bizi gözaltına almaya kalktılar. Biz kaçtık. Hastane içinde bir kovalamaca oldu. Arıcak bir süre sonra öldü.

Mete Beşen önce bombanın dışarıdan atıldığını açıkladı. Fakat bombanın içeride patladığı belliydi.
İskender Karyağdı arkadaşım olduğu için üzgündüm. O gece içmek için Saray Pavyona gittim. Biraz sonra Mete Beşen ve MİSK kurmayları oraya geldiler. Çok neşeli idiler. Garsondan öğrendiğime göre 96 bin lira hesap vermişler. Ertesi gün Mete Beşen yaptığı basın toplantısında, İskender Karyağdı'nın Pol-Der'li polisler tarafından kiralanmış bir ajan olduğunu, MİSK'i anarşinin içinde göstermek amacıyla buraya yerleştirildiğini söyledi.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir