Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MHP'ye Silahlar Nereden Geliyor ve Nasıl Saklanıyor

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

MHP'ye Silahlar Nereden Geliyor ve Nasıl Saklanıyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:10

Silahlar Nereden Geliyor ve Nasıl Saklanıyor

MHP, silahlan daha çok Karadeniz illerinden sağlıyor. Amasya, Tokat, Samsun, Ordu, Trabzon gibi illerimizden geliyordu. Buradaki imalatçılara Türk yapısı silahlar yaptırılıyordu. Mermilerin çoğu da dolma mermiydi. Ayrıca Hatay, Gaziantep, Maraş gibi güney illerimizden de silah geliyordu. Abdullah Çatlı birkaç defa bizim yanımızda çeşitli kişileri Karadeniz bölgesinden silah almaya gönderdi.

1978 yılı içinde bir kere Erdem Şenocak'ı gönderdi. Bir kere de Burak Eke gitti. Yine 1978 yılı içinde Bilal Demir, memleketi olan Tokat'a gönderildi. Giderken kendisine 300 bin lira para verilmişti. Bilal Demir'in şu anda cezaevinde olduğunu zannediyorum.

Bunların dışında Kıbrıs'tan deniz yoluyla silah geldiğini de biliyorum. Şevkat Çetin ve Erdem Şenocak'la beraber Seyranbağları'ndaki evde kalırken, bir gün Şevkat bana gece saat 1'de ÜGD Genel Merkezine gitmemi ve orada bulunan bir şahısla parolalı olarak görüşerek, vereceği şeyleri kendisine getirmemi istedi. Ben 4'de gittim ve kendisini Ahmet olarak tanıtan şahısla birlikte Esat'ta bir eve gittik. Bu evi tam olarak hatırlamıyorum. Fakat zannedersem Bilir Sokaktaydı. Burada bana verilen valizi alarak bizim eve götürdüm.

Valizi açtık. İçinden on tane Smith-Watson tabanca,iki polis telsizi, çeşitli çap ve markalarda tabancalar, mermiler çıktı. Silahların kabzalarında halka vardı. Birkaç tanesinin de kabı vardı. Ben Şevkat Çetin'e silahların ordu malına benzediğini söyledim. O da Kıbrıs'tan deniz yoluyla geldiğini söyledi. Sonradan bunları Erdem Şenocak bizim büroya götürdü. Masaya koyduk.

Silahlar bir ara ilk olarak MHP Genel Merkezine gelirdi ve orada bulundurulurdu. Burada bavullarda ve kasada saklanırdı. Buradan yurtlara dağıtım yapılırdı. Yurtlardaki silahların bir kısmı da semtlere gönderilirdi.

Silahlar Niğde Yurdunda gömme dolapların altında saklanırdı. Nene-hatun Yurdunda ise kalorifer dairesinde ve benzinlikte saklanırdı. Yüksek Öğretmen ve Site Yurtlarında, çatı arasında gizlenirdi.

Ayrıca aile olarak kalınan birçok evde de silah saklanırdı. Bunlardan biri, polis Kemal Yazıcıoğlu'nun Ankara'daki eviydi. Yazıcıoğlu Bitlis'teyken, kansı Ankara'da, Sıhhiye de Strazburg Caddesinin arkasında oturuyor ve Seyran Huzurevinde çalışıyordu.

Bu eve, Kemal Yazıcıoğlu'nun yeğeni Bora Tuzcuoğlu vasıtasıyla bir valiz silah gönderdik. Bu valiz sıkıyönetim ilanına kadar dört, beş ay bu evde kaldı. Bora aynı dönemde Ankara Şubesinin KN 535 Renault marka arabasının şoförüydü.

Demirtepe'deki ÜGD Genel Merkezinin asansörünün üst boşluğunda da devamlı olarak iki tane otomatik silah bulunurdu. Bu silahlar Genel Merkeze yapılacak bir baskına karşı orada hazır bulundurulurdu. Sekizinci katta çatıya açılan kapının anahtarı bizde bulunurdu. Bazı evraklar da oraya konuyordu.
Ayrıca MHP Genel Merkezinin yanında ahşap kulübemsi bir yer vardır. MHP'ye bağlı yan kuruluşların evrakları burada saklanır.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir