Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CHP'li Bakanlara İstifaları İçin Altın Teklif Eden Hasip

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

CHP'li Bakanlara İstifaları İçin Altın Teklif Eden Hasip

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:09

CHP'li Bakanlara İstifa Etmeleri İçin Ağırlığınca Altın Teklif Eden Kuyumcu Hasip

Ankara'da Anafartalar Caddesindeki Tuğ ve Tuğra adlı kuyumcu dükkanlarının sahibi Hasip adlı şahıstır. Bu şahıs MHP'lidir ve MHP'yi maddi bakımdan büyük ölçüde desteklemektedir. MHP'nin ve ÜGD'nin tüm işlerinde kefil olur. Ayrıca çeşitli soygunlarda çalınan mücevherler bunun tarafından paraya çevrilir.
Hasip'in yine Anafartalar Caddesindeki Temiz İş adlı kuyumcu dükkanının sahibiyle de ilişkisi vardır. Bu şahıs da MHP'Iidir. Ülkücü Esnaflar Derneğinin ya başkanlığını yapmıştır, ya da yönetim kurulunda görev almıştır.

Hasip zannedersem Samsunludur. Ben kendisiyle 1978 yılı içinde Şevkat Çetin aracılığıyla tanıştım.
Hasip, CHP iktidarı döneminde iki CHP'li bakana ağırlıklarınca altın teklif ederek istifa etmelerini sağlamaya çalışmıştır.

Bu o zaman basına da yansımıştı. Fakat altın teklif edenin Hasip olduğu açıklanmamıştı. Bu bakanlardan biri galiba Metin Musaoğlu idi. Bunu bana bizzat Hasip söyledi. Bundan iki ay kadar önce kendisiyle bir görüşmemde, yine piyasanın çok kötü olduğundan şikayet ediyordu. Bu sefer de AP iktidarını yıkacak bir bakana ağırlığının iki katı altın verebileceğini söylüyordu.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir