Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MHP ve Varna'dan Silah Kaçakçılığı

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 23:05

Abdullah Çatlı, Ökkeş Çokuçkun ve Gabriyel'le bir görüşmesinde, kendisini silah kaçakçılarıyla ilişkiye geçirmelerini istedi. Ökkeş ve Gabriyel, Abdullah'a Bulgaristan'ın Varna limanında ikamet eden bir silah kaçakçısından söz ediyorlar ve onun adresini veriyorlar.

Varna'daki şahsın adını şimdi hatırlamıyorum. Ancak bu şahıs MHP'liymiş. Daha önce Ülkü Ocaklarının yönetici kadrosunda bulunmuş. Bu şahıs bir ara silah kaçakçılığı şebekesinin İstanbul’daki temsilciliğini yapmış. Daha sonra patronu öldürülünce yerine o geçmiş. Ökkeş'le çok iyi konuşurlarmış. Varna'ya gitmeden önce, ökkeş'le, "Eğer bir şey lazım olursa, bana bildirin, ben size gönderirim" şeklinde konuşmuşlar. Ökkeş'ler cezaevine girmeden önce bu şahısla silah kaçakçılığı yapmışlar. Ökkeş'in anlattığına göre, bu adam sayesinde çeşitli mallar getirmişler.

Şimdi hangisinin olduğunu kesin olarak hatırlamıyorum, Ökkeş veya Gabriyel bu şahsa bir tanıtma yazısı yazıyorlar. Ve 1978 yılı başlarında, bir ara zannedersem İstanbul teşkilatının başkanlığını yapmış olan Mustafa Verkaya bu yazıyı alarak Varna'ya gidiyor. Verkaya da Ökkeş gibi Maraşlıdır. Kaçakçılık şebekeleriyle ilişkisi vardır. Şimdi halen içerde olan Ökkeş'e sürekli sahte isim kullanarak para göndermektedir. Verkaya'nın Varna'ya gidiş sebebi, buradaki şahıs aracılığıyla Türkiye' ye silah naklini sağlamaktır. Bu şahıs silahları Türkiye'de direkt olarak Mustafa Verkaya'ya gönderecektir. Yani şebekenin Türkiye temsilcisi Verkaya olacaktır. Mustafa gelen silahları MHP ve ÜGD'ye aktaracaktır. Plan bu şekilde yapılıyor. Fakat bu planın ne kadar uygulandığını bilemiyorum. Bütün bu olayları bana Ökkeş ve Gabriyel anlattılar.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir