Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Almanya MHP İçin Büyük Maddi Kaynak

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:53

Almanya'ya 1978 Kasım ayı içinde gidip 15 gün kaldım. Vecdet Şendil ve Ali Batman'la beraber gittik. Amacımız cezaevleri için para toplamaktı. Bana bu paralardan 2,5 milyon lira verildi.Ben de cezaevlerindekilere elbise yaptırdım. Bir kısmını ölen ülkücülerin ailelerine verdik. Bu kampanya Hergün gazetesi aracılığıyla açılmıştı. Ali Batman Almanya'da birkaç seminer verdi ve orada kaldı. Oradaki teşkilatın Genel Başkan Yardımcısı oldu. O dönemde teşkilatın Genel Başkanı Lokman Kundakçı adlı biri idi. Ali Batmanlar parayı bana göstermeden topladılar, yani toplanan paranın tutarını bilmiyorum. Bana sadece 2,5 milyon lira verdiler.

Genel Merkeze her yıl Almanya'dan 20-25 milyon lira geliyormuş.
Almanya'da sadece Bonn'da kaldık. MHP'nin Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika ve İsviçre'de dernekler şeklinde örgütlenmiş kollan var. Almanya'da Rusya'daki esir Türklerin teşkilatları vardı. Ali Batman bunları birleştirmek amacıyla orada kaldı. İşçileri dövizlerini Türkiye'ye göndermemek suretiyle CHP iktidarını güç durumda bırakmaya ikna etmeye çalıştı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir