1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

ÜGD'ye Bağlı Ticari Kuruluşlar

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011, 22:52
gönderen TurkmenCopur
ÜGD'ye Bağlı Ticari Kuruluşlar

ÜGD'nin Muhasibi Vecdet Şendil, derneğe bağlı bir holding kurmak için çalışmalar yapıyordu. Bu şahıs Hasret Basın Yayın Dağıtım Şirketini kurarak ülkücü yayınların dağıtımını bu şirketin tekeline aldı. Dağıtım şirketinin ruhsatı, mali konularda Vecdet Şendil'e yardımcı olan Ahmet Yıldırım ın üzerinedir.
Ülkü Ocakları hesabına kıraathaneler, bilardo salonları açıldı. Bunlar; Platin, Bahçelievler Taksi yanında Yıldırım, Numune Hastanesi karşısında Salon Cenk vs.dir. Ayrıca Keçiören'de ve birkaç semtte kurulmuş olanlar da vardır. Bunlar hem gelir sağlar, hem de saldırılarda üs olarak kullanılır.
Ayrıca Cebeci-Dörtyol'da Cebeci Sinemasının karşısında Burçak Lokantası vardır. Cezaevinin aylık 300-400 bin lira tutan yemeği buradan karşılanır.

Fevzi Çakmak Sokaktaki Karagöz Fotoğraf Stüdyosu, Mithatpaşa Caddesindeki Meşki isimli tüketim kooperatifi, bir yapı kooperatifi ve ülkücü sanatçıları biraraya getiren Tönfet adlı kuruluş da ülkücü harekete bağlıdır. Tönfet'e bağlı üyeler Anadolu'daki ülkücü kuruluşların düzenlediği gecelere giderler, gece başına 50-75 bin lira para alırlar.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan