Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Türkeş'le Yaptığımız Toplantılar

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:51

Türkeş yukarda da belirttiğim gibi, bütün ülkücü kuruluşların yöneticileriyle haftada bir veya onbeş günde bir mutad toplantılar yapar. Ben bu toplantılardan on kadarına katıldım. İlk katıldığım toplantı, ÜGD Kongresinin ertesi günü, yani 18 Mart 1979 günü yapılmıştı. Bu toplantıların nasıl geçtiğine örnek olması bakımından, MHP Genel Merkezinin kurşunlandığı gece saat 23.00'te yapılan bir toplantıyı anlatmak istiyorum.

Bu toplantıya ÜGD Genel Yönetim Kurulu üyeleri, MHP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve MHP Genel Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Basın toplantısı salonunda toplandık. Türkeş geldiği zaman çok öfkeliydi. Partimizin bizim tarafımızdan nasıl olup da korunamadığını sordu. "Eğer bir daha böyle bir şey olursa bunun sonu çok kötü olur. Partinin her tarafına nöbetçiler yerleştirilsin. Bundan sonra böyle bir olayın olmasını kesinlikle istemiyorum" dedi.
Cezaevindeki arkadaşlarımıza çok iyi bakılmasını istedi. "Bunlar bizim canımızdır, kanımızdır" dedi. "Cezaevindekiler ülkücü hareketin bundan sonraki kadrolarıdır. Bunların iyi eğitilmesini istiyorum" dedi.

Türkeş daha sonra ülkenin siyasi durumu hakkında konuştu. Çok dikkatli olmamızı istedi. Yaptığımız işleri en yakın arkadaşlarımızın bile bilmemesini istedi. Beraber çalışacağımız arkadaşların çocukluğundan beri tanıdığımız, bizi satmayacak insanlar olması gerektiğini söyledi.
Türkeş, ülkücülerin dağılmasının sebebinin kendi hatalarından doğduğunu söyleyerek, çeşitli illerde, şubelerde yürüyüşler, geceler düzenlenmesini istedi. Bu eylemlerin moral vereceğini söyledi.

Ayrıca Dokuz Işık doktrini konusunda seminerler verilmesini istedi. Bundan sonra MİSK Eğitim Sitesinde her gün seminerler verilmeye başlandı. Biz Genel Yönetim Kurulu üyelerine özel olarak seminerler verildi. Bu seminerlerde teşkilatlanma, propaganda, kitle psikolojisi, polise MİT'e karşı hangi tedbirlerin alınacağı, bunların içimize nasıl sızdıklarının araştırılması gibi konular işleniyordu.

Türkeş gençlere ve gençlik örgütlerine çok önem verirdi. O her zaman şöyle derdi: "Gençler bu parti sizin partinizdir. Bu milletvekillerini daha bir süre kullanabiliriz, ama bunların yerine gelecek olanlar sizlersiniz. Bu adamlar sizin gibi ocaktan yetişme değillerdir." Gerçekten de bütün ipler gençlik teşkilatının elindedir. Bunları Türkeş idare eder. Aslında teşkilatta bir milletvekiliyle bir ülkücü arasında fark olmadığı söylenir.

Mesela MHP Genel İdare Kurulunda bulunan iki avukat bizimle birlikte çalışırdı. Bunlar bizim girmelerini söylediğimiz davalara girerlerdi. Bir bakıma bizden emir alırlardı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir