Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Silahlar Gömüldükleri Yerlerden Çıkarılıyor

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:44

1979'un sonlarına doğru, ben cezaevindeyken, ÜGD Genel Merkezinden gelen ikinci bir emirle, silahların tekrar çıkartılmasının istendiğini öğrendim. Bu sırada sık sık MHP'liler öldürülüyordu. Teşkilatta bu ölenlerin intikamının alınması isteği güçleniyordu. ÜGD Genel Merkezinin emrinin bunun üzerine verildiğini duydum. Bu talimatla beraber ÜGD Genel Yönetim Kurulu üyesi olan ve teşkilatlanmada çalışan Ali Uzunırmak 1979 Ekiminde Ankara Şubesi Başkanlığına getirildi. Böylece anarşide tırmanma başladı. Ali Uzunırmak teşkilatta gaddarlığıyla tanınır. 1979 Ekiminden beri Ankara'daki olayların planlayıcısı olarak bilinir. Halen Ankara Şubesi Başkanıdır.

Şu anda Ankara Şubesinin İkinci Başkanlığını yürüten şahıs Aslan isminde biridir. Aslan, Amasya Suluovalıdır. Bir yüksek okulda okumakta ve Şeker öğrenci Yurdunda kalmaktadır.

Ankara Şubesi şu anda Şeker Öğrenci Yurdunda üslenmiştir.
Hasan Çağlayan'ın Genel Başkan olduğu Yönetim Kurulu 1981) Martına kadar görevde kaldı. Bu tarihten sonra ÜYD faaliyete başladı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir