Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Salih Dayan'ın Ankara Şubesi Başkanlığı

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Salih Dayan'ın Ankara Şubesi Başkanlığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:29

Salih Dayan'ın Ankara Şubesi Başkanlığı

Esat Bütün'den sonra Ankara Şubesi Başkanlığına Salih Dayan geldi. Buna önce Şevkat Çetin talip olmuştu. Fakat o Genel Başkan olunca, Dayan Ankara Şubesi Başkanı oldu. Salih Dayan 1978 Ağustosundan 1979 Ocağına kadar bu görevde bulundu. Direkt olarak Şevkat Çetin'e bağlıydı.
Salih Dayan döneminde İkinci Başkan Mehmet Yamtarçelik idi. Bu illegal olarak görevliydi. Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olarak biliniyordu. Fakat İkinci Başkan olduğunu sadece biz biliyorduk.

Bu dönemde Genel Merkezin de yardımıyla, semtlerden gelen her istek karşılanıyordu. Silah ve malzeme ihtiyacı olanlar doğrudan Salih Dayan'a geliyordu. Dayan, gerek gördüğünde bunları Yamtarçelik'e gönderiyordu. Esat Bütün dönemindeki bölge başkanlığı sistemi kaldırılmıştı. Semtler direkt olarak Ankara Şubesine bağlanmıştı. Semt başkanları Ankara Şubesine her hafta gelirler ve ihtiyaçlarını bildirirlerdi. Tüm teşkilat başkanlarına silah Ankara Şubesinden verilirdi. O dönemdeki bütün olaylar Salih Dayan'ın ve Mehmet Yamtarçelik' in bilgisi dahilinde olmuştur. Bu dönemde malzemeler genellikle Yüksek öğretmen Okulundan verilmiştir.

Muzaffer Üstünel'in öldürülmesi dolayısıyla Vedat Veligüven yakalanınca, Mehmet Yamtarçelik kaçmaya başladı. İkinci Başkanlık görevi Ayhan Ünal'a verildi. Ayhan Ünal İkinci Başkan olduktan sonra silah ve mermi işlerine o bakmaya başladı.
Bu sırada ETKO davasından dolayı Salih Dayan'ın da adı polise verildi. Dayan da kaçak duruma düştü. Başkan olarak sadece Ayhan Ünal kaldı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Salih Dayan'ın Ankara Şubesi Başkanlığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:34

Doğan Öz ve Zafer Üstünel'i Öldüren Silahları Yamtarçelik Sakladı.

Salih Davan'ın Ankara Şubesi Başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyeleri ve işbölümü şöyleydi:

Başkan: Salih Dayan

İkinci Başkan: Önce Ünal Osman Ağaoğlu idi. Mamak katliamı için Site Yurdundan otomatik silah verdiği açığa çıktığı için kaçmak zorunda kaldı. Yerine Mehmet Yamtarçelik İkinci Başkan oldu. Bunun ikinci başkanlığı döneminde Anayasa Mahkemesi ve Danıştay bombalandı. Salih'in emriyle çeşitli semtlere silah ve diğer malzemelerden verdi. Doğan Öz un ve Zafer üstünel'in öldürülmesinde kullanılan silahları sakladı. Zafer Üstünel'in öldürülmesi emrini verdi. Bu olaylardan aranmaya başlayınca 1978 Aralığında ikinci başkanlıktan ayrılarak kaçmaya başladı. Su anda cezaevinde ülkücülerin, Selahattin Arpacı'dan sonra baskanlığını yapıyor.

Muhasip Ali... : Genel Merkezden aylık bütçe alırdı. Ayrıca semtlerde toplanan paralarla satılan dergilerin parası direkt olarak buna gelirdi, i 1178 yazında Ankara Tekel mutemedi soyulduğu zaman para buna gelmişti. Ankara Şubesinin 2,5 milyon lira olan aylık harcamasını finanse etmekteydi. Şu anda Samsun ÜYD Başkanıdır. Ticaret Turizm mezunudur

Battal Aslan: Yenimahalle, Demetevler, Şentepe sorumlusu idi. Bu bölgede yapılan her eylem bunun tarafından gerçekleştirilmiştir.

Emrinde olanlar:

Demetevler ÜGD Başkanı Hakan Şencan Koçoğlu, Yenimahalle Başkanı Recep Çelen'dir, Şentepe Başkanı Atilla Murathanoğlu. Hakan Şencan ve Recep hakkında şu anda gıyabi tevkif kararı vardır. Ayrıca Hakan Şencan Koçoğlu için Genel Merkez gizli bir tamim yayınlayarak. hain olduğunu ilan etmiştir. Bu tamim Türkiye'nin her yanına iletilmiştir. Battal Aslan Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulundan atılmıştır. Şu anda MHP Adana Merkez İlçe Sekreteridir.

Sabri Yazılıtaş: Keçiören-Aktepe ve civarı sorumlusudur. Bu bölgede olan tüm olaylar bundan sorulur. Görevi Cemal Erikel'den almıştır. Cemal, Keçiören ÜGD'ye dinamit ve fitil vermiş, bunlar yakalanınca kaçmaya başlamıştır. Şu anda arandığı halde Keçiören'dedir. Sabri Erkek Teknik Yüksek öğretmen Okulundan mezundur.

Ayhan Ünal: Altındağ Ziraat Mahallesi, Etlik, Senatoryum bölgesi sorumlusudur.

Necmi İşgören: Abidinpaşa, Akdere, Mamak, Gülveren bölgesi sorumlusudur. Şu anda ETKO davasından dolayı cezaevindedir.

İbrahim ve Fahrettin Türüdü: İki kardeştirler. Türközü-Topraklık bölgesi sorumlusudıırlar. Fahrettin şu anda cezaevindedir.

Ali Kuzencik: İbrahim Çiftçi 'den sonra Ulus bölgesi sorumluluğuna getirildi. Ulus'un kesinlikle ele geçirilmesi isteniyordu. Bunun için Ticaret Turizm Yüksek Okulu Ali'nin emrine verildi. İstediği zaman okulu Ulus'a yığıyordu. DTCI öğrencisiydi. Adana’nın Yavuzlar Mahallesindendir.

Mehmet Kundakçı: Yurtlar sorumlusuydu. Aynı zamanda silah ve malzeme işlerinde Yamtarçelik'e yardımcı oluyordu. Yurtlardan semtlere silah verilmesi gerektiği zaman Mehmet kanalıyla veriliyordu. Şu anda cezaevindedir. ETKO sanıklarını saklamak. Aktaş Başkanı Muştala Çürük'e 7 adet silah vermek (silahla yakalandı), Bahçclievler'de 7 TİP'linin öldürülmesi olayında gözcülük yapmak suçlarından yargılanıyor. Turizm Ticaret Yüksek Okulu öğrencisi.

Turan Demirkıran: Bahçelicvler sorumlusu. Şu anda 7 TİP linin öldürülmesinden yargılanıyor. Ticaret Turizm Yüksek Okulu öğrencisi.

Nidai Seven: Emek ve Beştepe semti sorumlusu. Mehmet Zeki Yüzgeç'le birlikte çalışır. (Birçok olaydan dolayı aranıyor. Şu anda Bahçe-lievler'de.) Nidai'nin zamanındaki birçok olaya bizzat katıldığı söylenir. Şu anda Emek Bankacılıkla öğrencidir.

Armağan Yılmaz: Site Yurdu sorumlusuydu. Daha önce Nenehatun Yurdundayken birçok olaya karışmıştır. Site Yurdunda Denizciler bölgesi ülkücülerinden Ahmet Suat Güveren'e bomba vermekten aranıyordu. örtbas edildi.

Mustafa Görüryılmaz: Liseler, Hukuk, Siyasal, Eğitim Fakültesi, Ziraat, Veteriner sorumlusu. Bu okullardaki eylemler bunun emriyle yapılmıştır.

Yunus Dümen: Beşevler bölgesi okulları sorumlusuydu. Aynı zamanda Gazi Eğitim öğrenci Derneği Başkanıydı.

Ben ve Edip Doğan: Hukuk Masası.

Erol Dinç: Hastanelere bakardı.

Bu şahıslar direkt olarak Salih Dayan'a bağlı olarak çalışırlardı. Ayrıca her semtin sorumlusu vardı. Bu semt sorumluları da yukardaki şahıslara bağlıydı.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron