Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Adam Tarayan Ülkücünün Dosyadaki İfadesini Katibe Yırttırdık

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:04

Bu tür ilişkiler sayesinde ayrıca da bazen para yedirerek sorgu hakimliğindeki dosyalarda bulunan ülkücüler aleyhindeki önemli belgelerin yırtılmasını sağlıyorduk. Mesela Abidinpaşa Ülkü Ocakları Başkanı, aynı zamanda ETKO'nun Abidinpaşa Bölge Başkanı olan ve halen ETKO davasından yargılanan Mehmet isimli şahıs İzmir Caddesinde devrimcileri taramıştı. 2. Sorgunun Başkatibine para yedirerek bunun dosyadaki kendini suçlayan belgelerin yırtılmasını sağladık. Bunu 5 bin lira karşılığında yaptırdık. Bu olay 1978 yılında oldu. Başkatibin adını hatırlamıyorum. Bu adama böyle üç defa iş yaptırdık. Sıkıyönetim geldikten sonra ilişkimiz kesildi. Mehmet bu belgelerin yırtılmasından sonra tahliye oldu. Fakat sonra yine yakalandı.

Ekrem Yüksel yukarda belirttiğim işler için MİSK'ten 2 milyon lira tahsisat alıyordu. O üç aylık dönemde yapılan işler için toplam 5-6 milyon lira para harcandı. Bu paranın zannederim 1 milyon lira kadarı kızlara verildi. Kızlar her 15 günde bir patronlarına 15 bin lira kadar para götürüyorlardı.
Ekrem Yüksel bunlardan başka Çeşme'de 1 aylığına çok lüks bir villa kiralamıştı. Hakimleri 3-4 kişilik gruplar halinde buraya gönderecektik. Burada hem dinlenecekler hem de kızlarla ilişki kuracaklardı. Fakat kızlar bu sırada bizi terk ettikleri için bu planımız suya düştü.

Ekrem Yüksel bu işleri yaparken resmi olarak Ülkücü İşçiler Derneği Teşkilatlandırma Sekreteriydi. Fakat Hukuk Masasına bakıyordu. Daha sonra adam öldürmeye teşebbüs suçundan cezaevine girdi. Kendisine bu işlerde Ülkücü İşçiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Bacanlı yardım ediyordu. Teşkilatta Abdullah Çatlı'nın, Şevkat Çetin'in, Erdem Şenocak'ın, Vedat Alagöz'ün, Mustafa Sami Barsan'ın ve zannedersem Mete Beşen'in bu olanlardan haberleri vardı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir