Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hakimleri Tuzağa Düşürmek için Kızları Devreye Soktuk

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:02

1978 yazında Ankara Şubesi Hukuk Masasına sekreter alma ihtiyacı doğdu. Hürriyet gazetesine ilan vererek, daktilo bilen bir sekreter aradığımızı duyurduk. Kardeş olduklarını söyleyen iki kız geldi. Adlarının Serpil ve Türkan olduğunu söylüyorlardı. Sonradan bunların kardeş olmadıklarını, adlarının da başka olduğunu öğrendik.

Türkan başka bir işe gireceğini söylüyordu. Gerçekten de girdi. Ulus İşhanında ithalat-ihracat işleriyle uğraşan Kemal Bey adlı birinin yanında çalışmaya başladı. Biz de Serpil'le anlaştık. İlerde bunun esas adının Satı olduğunu öğrendik. Serpil'e ayda 2500 lira para verecektik. Bu günlerde Genel Merkezden bir telefon geldi. Acele paraya ihtiyaçları olduğunu, bizde ne kadar varsa hemen göndermemizi istediler. Ben de Hukuk Masasında bulunan 270 bin lirayı Veysi Başkan'la Genel Merkeze gönderdim. Kızlar bir avukat yazıhanesinde bu kadar paranın ne aradığına şaştılar. Bize ne iş yaptığımızı sordular. Biz de büyük cinayet davaları aldığımızı, siyasi davalarla uğraştığımızı söyledik.

Birkaç gün sonra Türkan büroya telefon etti. Kendisine buluşma teklif ettim. Yanında bir arkadaşı daha olduğunu söyledi. Ulus'da meydanda randevulaştık. Ben de Ali Durdusal'la beraber gittim. Yanındaki kızı Mine diye tanıttı. Bunun da gerçek adının daha sonra Münevver olduğunu öğrendik. Biraz gezdik, sohbet ettik. İki gün sonra Türkan'la yine buluştuk. Gençlik Parkına gittik, içki içtik. Akşam Lunapark Gazinosuna gittik. Erdem de Serpil'le beraber gelmişti. Bunlar devamlı olarak bizi kendilerine bağlama çabası içindeydiler. Daha doğrusu önceleri Müştak Karabağ'a yanaşıyorlardı. Fakat sonra onun hiç bir fonksiyonu olmadığını, hatta bizim emrimizde çalıştığını öğrenince bize yöneldiler. Bizim ülkücü olduğumuzu da öğrendiler.

Bir gün bunları gazinoya götürdük. Amacımız içki içtikten sonra eve götürmekti. Şampanya içtiler ve iyice sarhoş oldular. Evde çantalarını açtım ve bizim isimlerimizin, adreslerimizin, bizimle ilgili bilgilerin defterlerine yazılı olduğunu gördüm. Bunun üzerine onları sorguya çektik. Kızlar bir şirket hesabına çalıştıklarını, yanlarında çalıştıkları kişileri soyup soğana çevirdikten sonra ortadan kaybolduklarını anlattılar.

Ertesi gün büroya geldiler ve işten ayrılacaklarını söylediler. Erdem Şenocak bunlara bizimle çalışıp çalışamayacaklarını sordu. Bu günlerde Ülkücü İşçiler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ekrem Yüksel, ülkücülerin davalarına bakan hakimlerin nitelikleri, zaafları vs. konularında araştırma yapıyordu. Kendisine bu konuda sınırsız bir tahsisat ayrılmıştı. Erdem kızlara hakimlerle yatıp yatamayacaklarını sordu. Kendilerine ev, altlarına araba alınacağını, istediklerinin sağlanacağını teklif etti. Kızlar "düşünelim" dediler. Birkaç gün sonra da kabul ettiklerini bildirdiler.

Biz bunları Ekrem Yüksel'le tanıştırdık. Serpil ve Türkan da daha önce tanıştığımız Mine'yi ve H.B. isimli yeni bir kızı devreye soktular. Bu kızlar da aynı şirket hesabına çalışıyorlardı. H.B. daha sonra bizden ayrıldığı sıralarda Ulus'ta bir müteahhidi 12 milyon TL. dolandırdı. Bend Deresinde Hisar Otelinin yanında bulunan müteahhit sonra bizim adresi bulmuş geldi, kızın kendisini 12 milyon TL. dolandırdığını, onun peşine düştüğünü anlattı.

Ekrem, kızlara Çankaya'da bir ev tuttu. Dayadı, döşedi. Bu ev Çankaya Karakolunun biraz üstünde bulunuyordu. Kızlar patronlarından çok korkuyorlardı. "Bizi öldürürler" vs. diyorlardı. Biz de onlara hiç farkettirmemelerini, kendilerine verdiğimiz paranın bir kısmını onlara götürüp vermelerini söylüyorduk. Ekrem bu arada Avrupa'dan mikrofilm makineleri getirdi. Artık herşey tamamdı. Bundan sonra birkaç hakime kanca atıldı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: Hakimleri Tuzağa Düşürmek için Kızları Devreye Soktuk

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 22:03

Hakim ve Adliye Görevlilerinin Kızlarla Yatakta Fotoğraflarını Çekerek Şantaj Yaptık

1978'in Eylül, Ekim ve Kasım aylarında bu kurduğumuz tezgahla bir çok hakim ve savcıya kanca atıldı. Bunların bir kısmı tekliflerimizi kabul ettiler ve yukarda isimlerini belirttiğim dört kızla ilişki kurdular. Bunların kızlarla ilişkileri sırasında filmleri çekildi ve sonra kendilerine şantaj yapıldı. Tehditle yıldıramadığımız, rüşvet teklifimizi kabul etmeyen hakimler bile bu durumla karşılaşınca isteklerimizi kabul etmek zorunda kaldılar.

Şantaja boyun eğen hakimler şunlardı:

... Mahkemesi Reisi: S.A.'nın davası karar safhasına gelmişti. Deliller toplanmış Adli Tıptan rapor gelmişti. Kamuoyunda bu davaya çök ilgi vardı. Bizim için önemli olan bu davayı uzatmak ve unutturmaktı. Sonra da beraat için çalışacaktık. Bu davanın hakimine ne tehdit mektuplarıyla, ne de rüşvet teklifleriyle isteğimizi kabul ettirememiştik. Fakat kızlardan biri gidip odasında kucağına oturunca kabul etti. Dosya bundan sonra dört defa Adli Tıbba gitti geldi. Böylece yedi, sekiz aylık bir zaman kazandık. Fakat sonra Sıkıyönetim gelince dosya buraya gönderildi ve planımız suya düştü.

... Mahkemesi Reisi: N.B. için temas kuruldu. Kendisine Hilmi Barlas'ın yaptığı 1 milyon TL'lık teklifi kabul etmeyen bu hakim, kızlar araya girince isteklerimizi kabul etmek zorunda kaldı.

... Mahkemesi Reisi: Bununla da A.G. için temas kuruldu.

... Sorgu Hakimi ... ile E.Y. için temas kuruldu.

... Sorgu Hakimiyle M.E. ve bunun dahil olduğu dava için temas kuruldu. Sanıkların hemen hemen hepsi tahliye oldu ve beraat etti.

Bu hakim ve savcıların hemen hepsi bizim arkadaşların cinayet,tarama gibi idamlık suçlarına bakıyordu. Hepsine şantaj yapıldı ve hepsi de kabul ettiler. Fakat Sıkıyönetim geldiği için isteklerimiz tahakkuk etmedi.
Hakimlerle temas kuran ve teklifi yapan şahıs Ekrem Yükseldi. Hakimleri ikna etmede bazen ... Mahkemesinin Başkatibi ... ile,... Mahkemesinin Başkatibi ... dan yararlanıyorduk.

Hakim ve savcıları pavyonlara götürme işini de Ekrem Yüksel ayarlıyordu. Bunu arada sırada biz de yapıyorduk. Genellikle Saray Pavyona gidiyorduk.

Pavyona götürdüklerimiz arasında:

... Mahkemesinin Başkatibi, ... Mahkemesinin Başkatibi, ... Mahkemesinde Katip... , ... Mahkemesinin Başkatibi, ... Mahkemesinin Başkatibi,... Mahkemesinin Başkatibi vardır. Bunların hepsi Ulus'taki büyük Adliyede görev yapıyordu.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir