1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Hakim ve Savcılar İçin Kulüp-Gazino Projesi

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011, 22:00
gönderen TurkmenCopur
Hakim ve Savcılar İçin Kulüp-Gazino Projesi

Bir ara Ülkücü İşçiler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ekrem Yüksel hakim ve savcıları elde etmek amacıyla şöyle bir fikir ortaya attı: Çankaya taraflarında sadece hukukçuların gidip gelebileceği çok lüks bir yer açacaktık. Burası kulüp-gazino türünde bir yer olacaktı. Geceleri de kalınabilecekti. Amaç buraya ünlü hakimleri, savcıları ve avukatları çekebilmekti. Bizimle beraber Abdullah Çatlı da bu fikri benimsedi. Bu iş için partinin ikibuçuk milyon lira verebileceği söylendi. Ekrem de Ülkücü İşçiler Derneği ile MİSK'in bu işe 10 milyon lira ayıracağını söylüyordu. Daha sonra Muhsin Yazıcıoğlu bu projeden haber-dar oldu ve bizi vazgeçirdi. Bunun yerine Dörtyol'da cezaevindeki ülkücülerin yemeklerini pişirmek amacıyla bir lokanta açıldı. (Cebeci Sinemasının karşısındaki Burçak Lokantası.)
Çankaya'da düşündüğümüz kulüp-gazino türündeki yer için Hilmi Barlas bize yardımcı olacaktı. Tanıdığı hukukçuları buraya getirecekti.

Ayrıca Av. İbrahim Alaybeyoğlu da Yargıtay üyelerini getirecekti.
Av. İbrahim Alaybeyoğlu'nun Tunalıhilmi'de, Kavaklıdere Sinemasının yanında yazıhanesi vardır. Kendisi MHP'li değildi. Biz ona Yargıtayda'ki davalarımızı bozdurmayı teklif ettik. Kabul etti. Ancak dava başına 500 bin lira gibi çok yüksek ücret istiyordu. Biz de vazgeçtik.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan