Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Silahları MHP Genel Merkezine taşıdık

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Silahları MHP Genel Merkezine taşıdık

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 21:57

Kıbrıs'tan Gelen Silahlar Avukat Yazıhanesindeydi

Hakim mektubu aldıktan sonra, bu yazılsa yazılsa Nebi'nin avukatı olan Müştak Karabağ'ın çevresi tarafından yazılır diye düşünüyor ve polise bildiriyor. Bunun üzerine İkinci Şube dedektifleri bizim büroyu bastılar.

Bu sırada bürodaki bir gözde, ilerde ayrıntılı şekilde anlatacağım Kıbrıs'tan gelen silahlar bulunuyordu. Biz polislere buranın bir avukat bürosu olduğunu ve aranamayacağını söyledik. Polisler, "Biz buraya sadece daktilonuzu alarak bazı incelemeler yapmak için geldik, bunu verin çekip gidelim" dediler. Biz de içerde silahlar bulunduğu için daktiloyu verip bu işten kurtulmak istedik. 0 sırada büroda Ali Durdusal'la ben vardım. Daktiloyu polislere verdik. Büroda arama yapılarak hiç bir suç unsuru bulunmadığına dair tutanak tutturduk. Bu olay 1978 Ekiminde oluyordu.

Daha sonra bu tehdit mektuplarının adliye emanet deposunda bulunan bir daktiloda yazıldığı ve bunun da bize ait olduğu ortaya çıktı. Av. Müştak Karabağ hakkında dava açıldı. Yazının da Ali Durdusal'a ait olduğu söylenerek onun hakkında da dava açıldı. Durdusal bizden uzaklaştığı için, Erdem Şenocak ve Müştak Karabağ suçu onun üzerine yıkmaya karar verdiler. Şu anda Ali Durdusal hakkında gıyabi tevkif müzekkeresi vardır. Belki de ceza almıştır.

Silahları MHP Genel Merkezine taşıdık

Polisler bürodan gider gitmez ÜGD'ye telefon ettik. Acele partiye gelmemizi istediler.

Hemen bir taksiyle parti merkezine gittik. Ali Kaçar, Erdem Şenocak, Abdullah Çatlı, Şevkat Çetin, Muhsin Yazıcı-oğlu ve Ertuğrul Alpaslan, Mustafa Mit'in odasında oturuyorlardı. Biz kendilerine durumu anlattık. Bunun üzerine, "Büyük bir tehlike atlattık. Silahları buraya getirin. Biz de ÜGD'ye gidelim" dediler. Erdem silahları parti merkezine getirdi. Bu olayla şunu anlatmak istiyorum: Ülkücüler en küçük bir olayda MHP'ye sığınır ve oraya bilgi verirlerdi. Partiler aranamadığı için en emniyetli yer orası idi. Silahlar orada saklanır, kaçaklar orada otururlardı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir