Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Silahlar Necati Gültekin'in Odasında Saklanırdı

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Silahlar Necati Gültekin'in Odasında Saklanırdı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 21:23

Silahlar Necati Gültekin'in Odasında Saklanırdı

Her yurtta belli sayıda silah bulunurdu. Semtlere silahlar genellikle bu yurtlardan verilirdi. O dönemde zannedersem silahlar önce MHP Genel Merkezine gidiyor ve oradan dağıtılıyordu. Niğde'ye götürdüğümüz silahları alırken şahit olduğum gibi silahlar MHP Genel Merkezinde (eski Genel Merkezde) bavullar ve bir kasa içinde bulunuyordu. Hepsi silah doluydu. Hatırımda kaldığına göre oda Necati Gültekin'in odasıydı.
Niğde Yurdundaki dolaplar gömme dolaptı ve altlan tahtaydı. Bu tahtalar sökülerek silahlar yerleştirilir ve yeniden çivilenirdi. Ayrıca zemin kattaki fazla yatak ve battaniyelerin bulunduğu dairelerde de silah saklanırdı.

Nenehatun Yurdunda silahlar kalorifer dairesinde ya da yurdun hemen altında bulunan ve yurttan kapısı bulunan benzin istasyonunda saklanırdı. Polis gelince silahları kapılardan geçerek benzinliğe kaçırırdık. Anahtarlar o zaman yurt yönetim memuru olan, halen MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapan Abdullah Pehlivan'da bulunurdu.

Yüksek Öğretmen ve Site Yurtlarında silahlar çatı arasında saklanırdı. Bir defa Yüksek öğretmende çatı arasında dinamit yakalandı.
Ali Uzunırmak ve Yaşar Yıldırım Site Yurdunun başkanı iken burada bomba yapılırdı.

Yüksek Öğretmen Okulunda Fen Fakültesi öğrencileri bomba yaparlardı. Bu yurdun başkanı önce Ömer'di. Sonra Ahmet Ataman, ondan sonra da Remzi Genç başkan oldu. Halen Ahmet Ataman Gençlik Kolları Genel Yönetim Kurulunda, Remzi Genç de ÜYD Genel Yönetim Kurulunda görevli. Fen Fakültesinde bomba yapanlardan ve kullanılmasını öğretenlerden biri Arif Görünmezdi. Burada bazı lokumların Kırıkkale'deki MKE'den çıkartıldığı söylenirdi. Bir keresinde Etlik'te müteahhitlik yapan Remzi Yıldız adlı şahıs bir kaç ülkücüyü dinamit getirmeleri için Maraş'a gönderdi. Bunlar dinamitlerle beraber yakalandılar. Remzi Yıldız, Erol Türkmen'in kayınbabasıdır.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir