Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Zafer Boz'un Öldürülmesi

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Zafer Boz'un Öldürülmesi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 21:20

Zafer Boz'un Öldürülmesi

1978 Ocak ayında İsrailevleri içindeki pazarda Yüksek Teknik öğretmene giden devrimciler tarandı. Zafer Boz öldü, 15 kişi yaralandı, öğrencilere ateş eden şahıs 2 şarjör boşaltıyor ve aksayarak kaçıyor. Daha sonra Nidai Seven'in anlattığına göre katil Beşevler akademide okuyan ve Nenehatun Yurdunda kalan bir şahıstı. Şimdi adını hatırla yamıyorum. Bir soruşturma ile kolayca bulunabilir. Bu şahıs 1978'in sonlarında Beşevler akademiden çıkanlara karşı yapılan saldırıda da silah kullanmıştı. Yine Gazi Eğitimin taranmasında da silah kullanmıştı.

Bu olaydan sonra Engin Yağcı Emek bölgesinde silah yakalatıyor. Nenehatun Yurdu boşaltılınca Esat Bütün Emek bölgesinin elden gitmemesi konusunda Yaşar Yıldırım'a bir emir gönderdi. Yaşar Yıldırım da bunun üzerine 40-50 kişiyi Emek bölgesine gönderiyor. Nidai Seven bu gruptan birkaç kişiye bu arada Engin Yağcı'ya da silah veriyor. Engin hayatında silah kullanmadığı için polisi görür görmez eli ayağı titremeye başlıyor. Polis, Engin'i yakalıyor. Yukarıdaki olayda sözünü ettiğimiz katil, Engin Yağcı'ya çok benziyen sarışın, yuvarlak yüzlü ve orta boyludur. Bir ayağı aksamaktadır. Altındağ Cumhuriyet Savcı Yardımcılarından olan bir şahıs bu olayın şahididir. Savcı, Engin'i teşhis ediyor. Engin böylece cezaevini boyladı.

Cinayet Emrini Veren İsmet Mırzaoğlu

Bu olayda emir veren şahıs halen MHP Gençlik Kolları Muhasibi ve olayın olduğu sırada Yüksek Teknik Öğretmen Okulu resmi öğrenci derneği başkanı olan İsmet Mirzaoğlu'dur. Engin, İsmet'in emir verdiğini bilmektedir. Bu yüzden ismet, Engin Yağcı'yı hapishanede devamlı pohpohluyor ve besliyor. Fakat Engin Yağcı Gerçek katilin kim olduğunu bilmiyor, ismet Mirzaoğlu, cezaevine gelince Engin, "Olayı kimin yaptığını biliyorum. Sen ceza yersen gerçek katili söyleriz" diyerek kandırıyor. Engin, teşkilata kayıtsız şartsız bağlıdır.

Bu olaydan Nidai Seven de haberdardır. Taramadan sonra topal şahısla içlerinde Adnan Demirci ve Adnan Küçükvar'ın da olduğu birkaç kişi yurda gelip silahları Nidai' ye veriyorlar. Adnanlar daha sonra yakalanıyorlar, fakat delil yetersizliğinden serbest bırakıldılar.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir