Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İbrahim Bozkurt'un Gerçek Katilleri Kimdi?

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

İbrahim Bozkurt'un Gerçek Katilleri Kimdi?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 21:18

İbrahim Bozkurt'un Gerçek Katilleri Kimdi?

Abdullah Çatlı Ankara şube başkanı iken, Bahçelievler-Emek bölgesinde birkaç cinayet işledi. Bunlardan biri İbrahim Bozkurt'un öldürülmesi olayıdır. 1977 Aralığında veya 1978 Ocak ayında şimdi halen İnci Baba adlı Ankara Mafiasının elebaşlarından birinin fedailiğini yapan Kemal Bilgin elinde silahla yurda geldi. Ve "Komünistler bize saldırdı, ateş edip kaçtım" dedi. Kemal Bilgin, Teknik Öğretmen öğrencisiydi. Yurttan Nidai Seven, Armağan Yılmaz ve birkaç kişi daha buraya açılan ateşe karşılık verdiler. Hanifi Tokgöz bu olaylarda yoktu.

Kemal Bilgin, olaydan sonra bir kıza arkadaşlık teklif ediyor. Kız reddedince onu tehdit ediyor ve cinayet işlediğini anlatıyor. Kız durumu polise bildiriyor. Polis Kemal Bilgin'i yakaladı ve hemen konuşturdu. Kemal kendisinin dışında babaları albay olan Ersin ve Ender Eter adlı kardeşlerin de olayda silah kullandıklarını söylüyor. Bunlar ikizdir. Olayda babalarının beylik silahını kullanmışlar. Polis bunları yakalayınca birinin üzerinden babasının silahı çıkıyor. Albay, Genelkurmay istihbaratta çalışıyormuş. Tanıklar Kemal'i, Enderi ve Krsin'i teşhis ediyorlar. Balistik muayenede İbrahim Bozkurt'un albayın silahı ile vurulmadığı anlaşılıyor.

Hanifi Tokgöz önemsiz bir olaydan dolayı içeri düşünce bunlar onu kandırıyorlar. Ve suçu üzerine almasını istiyorlar. Albay ve Selahattin Arpacı da araya giriyor.
Kemal Bilgin mahkemede İbrahim Bozkurt'u Hanifi'nin öldürdüğünü söylüyor. Hanifi de suçu kabul ediyor. Böylece Kemal Bilgin'in ifadesi albayın baskısı ve kurulan tezgahla Hanifi 6 sene 8 ay ceza giyiyor. Mahkeme olayın faili meçhul, fakat ateş eden belli olduğu sebebiyle Hanifi ve bu kadar ceza veriyor. Diğerleri şahitlerin beyanına rağmen beraat ediyorlar. Hanifi. Teknik öğretmen Okulu İnşaat Bölümü 2. sınıf öğrencisiydi. Aynı zamanda inşaat kalıpçısıdır.

Yazları çalışırdı. Annesi yoktu, babası da nefes darlığından çalışamıyordu. Hanifi, kimsesiz olduğu ve desteği olmadığı için suçu kabul etmek zorunda kaldı. Cezaya itiraz bile edemedi. Bu olayda cinayet silahını Nidai Seven yok etmiştir.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir