Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Nenehatun Yurdu ve Bahçelievler'deki Cinayet Şebekesi

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Nenehatun Yurdu ve Bahçelievler'deki Cinayet Şebekesi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 21:17

Nenehatun Yurdu ve Bahçelievler'deki Cinayet Şebekesi:

Nenehatun Yurdundan Bahçelievler-Emek Beştepe bölgesine sayısız saldırılar yapıldı.
Ben Nenehatun Yurdunda kalırken bu saldırıları düzenleyen belli bir grup vardı. Başkanları Nidai Seven, ikinci başkanları Armağan Yılmaz, sekreter Mehmet Berk ve muhasip Hanifi Tokgöz'dü. Bu bölgenin başkanı o sırada Mahmut Korkmaz'dı. Bunlar yurt kapandıktan sonra da teşkilat tarafından o bölgede tutuldular. Mahmut Korkmaz direkt olarak Abdullah Çatlı'ya bağlaydı.

Abdullah Çatlı, Nenehatun Yurduna çok önem verirdi. Yurtta özel bir odası vardı. "Beşevler bölgesini elde tutabilmemiz için Nenehatun Yurdunu Emek 4. ve 8. Cadde başlarını tutmamız lazım" derdi. Abdullah Çatlı Feridun Akkuzu ve Nevzat Bor yurdun müşavir dairesinde olayları yönetirlerdi. Oraya kimse giremezdi. Ankara şubesinin Renault marka arabasını Feridun kullanırdı. Malzemeleri Feridun verirdi. Çatlı. Ankara şubesini bıraktıktan sonra Feridun malzeme vermeye devam etti.

Bu bölgedeki olaylar sırasında bir hücre ortaya çıkartılmıştı. Hücrenin başkanı Yüksek Öğretmen Okulu Öğrenci Derneği Başkanı ve Ülkü Ocakları Genel Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Adak adlı bir şahıstı. 8 yıl 4 ay ceza aldı. Şu anda Afyon'un Dinar Cezaevinde bulunuyor.

Mahmut Korkmaz sonradan Ankara şubesinin 2. başkanı oldu. Şu anda Bahçelievlerde 7 TİP'linin öldürülmesinden aranıyor. Hiç yanından ayırmadığı Bünyamin Yıldırım da aynı olaydan aranıyor. Yine bu bölgede çeşitli öldürme ve yaralama olaylarına adı karışan şahıslardan biri de Rıfat Yıldırım'dır. Yine çeşitli cinayetlere adı karışan Bilal Demir de öğrenci olmadığı halde Tokat Yurdunda kalıyordu. Bu yurdun başkanı ve daha sonra Bahçelievlerin sorumlusu olan Turan Demirkıran da 7 TİP'linin öldürülmesinden cezaevinde.

İki yıl boyunca Bahçelievler bölgesindeki bütün olaylar yukarıda isimlerini saydığım şahıslar tarafından yapıldı. Diyarbakır Yurdunun bombalanmasını, Diyarbakır-Nenehatun arasındaki çatışmaları, Bankacılık Sigortacılık, Gazetecilik Yüksekokulunun kurşunlanmasını, Dayı Kahvehanesinin kurşunlanmasını Teknik Öğretmen öğrencilerinin taranmasını, İbrahim Başkurt'un öldürülmesini hep bu şahıslar yaptı.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Nenehatun Yurdu ve Bahçelievler'deki Cinayet Şebekesi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 21:22

Nenehatun Yurdunun Kapatılması İçin İmza Toplayan Emek Muhtarının Evi Bombalandı

Yine 1978 Haziran ayı içinde Emek muhtarının evi bombalandı. Bu muhtar Nenehatun Yurdunun boşaltılması için mahallede imza toplamaya başlamıştı. Bombalayanlar AİTİA öğrencileri Ahmet Gömlekci ve Armağan Yılmaz dır. Bu olay da açığa çıkmadı.

Şu anda Bahçelievler'deki Şeker öğrenci Yurdu Ankara Şubesinin bir üssü olarak kullanılıyor. Burası özel ve zenginlerin kaldığı bir yurt olduğu için daha az şüphe çeken bir görünümdedir. Ankara şubesinin Şeker Yurdunda iki tane odası vardır. Bunlardan biri başkan için, diğeri de yönetim kurulu üyeleri için ayrılmıştır. Bunlar bu odalarda görüşmelerini rahatça yapabilmektedirler. Ayrıca yurdun telefonunu da kullanıyorlar.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron