Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

SBF'nin Karşısındaki Kahvenin Taranması

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 21:16

1978 yılı başlarında bir gün SBF'nin karşısında bulunan bir kahve tarandı. Bu olayla ilgili olarak Mahmut Korkmaz ağzından bir söz kaçırdı. Ankara Şubesinde oturuyorduk. Hanifi Tokgöz, Nidai Seven, Bünyamin Adanalı ve Mahmut Korkmaz'la sohbet ediyorduk. Mahmut bir ara, "biz Siyasal'ı tararken... " dedi ve bıraktı. Bu olayda galiba bir garson ölmüştü.

Mahmut başka bir gün de bu olayla ilgili olarak şunları anlattı:

Kahveyi taramışlar. Arabalarının plakası tespit edilememiş. Fakat az sonra polis bunları farketmiş. İçlerinden birini olayda kullandıkları silahlarla önden göndermişler. Kendileri o civardaki bir lokantaya girerek yemek yemeye başlamışlar. Polis üstlerini aramış, fakat bir şey bulamamış.

Esat Bütün döneminde bölge başkanlığı sistemi vardı. Abidinpaşa-Topraklık-Akdere-Türközü-Kurtuluş-Cebeci-Seyranbağları bölgesinin başkanı Mahmut Somuncuoğlu idi. Ondan önceki bölge başkanı ise Sami Uzun'du. Uzun, şu anda galiba MİSK Eğitim Sekreterliği yapıyor. O dönemde cinayet emirleri bu bölge başkanlarının aracılığıyla uygulanıyordu. Silahlar da bunların elindeydi. Niğde Yurdu silahların toplandığı yerlerden biriydi. Bu civarda bir olaya karışıp kaçanlar, Niğde Yurduna geliyordu. Bölge başkanlarının Niğde Yurdunda odaları vardı. Bu odalarda gelenlerle görüşmeler yapılıyordu.

Ahmetler semtindeki yurtlar içinde en faal olanı Adana Yurdudur. Bu yurdu Emek bölgesinde en azından 4-5 bombalama olayına adı karışmış Mehmet Berk yönetir. Berk, Gazi Eğitim Enstitüsü öğrencisidir. Halen Ankara şubesi yönetim kurulunda olduğu söyleniyor. Yine bu şahıs Seyranbağları-Ahmetler-Kolej bölgesini yönetiyor.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir