Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ali Yurtaslan Nasıl Ülkücü Oldu?

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Ali Yurtaslan Nasıl Ülkücü Oldu?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 20:54

NASIL ÜLKÜCÜ OLMUŞTUM?

Adım Ali Yurtaslan. Niğde'nin Bor kazası Bahçeli kasabasındanım. 22 yaşındayım. Ülkücülüğün ne olduğunu bildiğim için değil, komünizme karşı olduğum için ve çevremin de etkisiyle ülkücü oldum. Ailem dindar bir ailedir.
1972-73'de Niğde Sanat Enstitüsünde ülkücü oldum. Okulda bu davanın mücadelesini vermeye başladım. Okul açıldıktan bir ay sonra Hasan Dağdelen adlı bir genci yaraladım. Hasan da bizim okuldaydı. Bir gün defterlerimin arasına "faşist", "it", "köpek" diye yazmış. Kendisine küfrettim. Kavga ettik, bana bıçak çekti, ben de elindeki bıçağı alarak onu 4-5 yerinden yaraladım. Olay örtbas edildi. Adliyeye intikal etmedi. Okulda ülkücülerin lideri oldum. Bana Niğde'de "Gangster Ali" denmeye başlandı.

1973 yılında Niğde'de ülkü Ocağını kurduk. Hepimiz lise talebesiydik. Yaşımız 18'den küçük olduğu için derneği yaşı tutan büyüklere kurdurduk.
Bu yıllarda okulda, yolda devrimcilerle kavga ediyor, onları dövüyorduk. Okullarda ve semtlerde hakimiyet mücadelesine giriştik. Niğde Lisesini hakimiyetimiz altına aldıktan sonra, lisenin pansiyonunda faaliyetlere başladık. Teşkilatlandık, seminerler verdik. O dönemde silah kullanmıyorduk. Olsa olsa zincir taşıyorduk.

1973-1974'te Sanat Enstitüsü hariç bütün okullarda hakimiyet kurduk. Bizim okul solcuların hakimiyetindeydi. Ben okula gidemiyordum. Solculara karşı daha büyük bir hınç duymaya başladım. Sınıf öğretmenimiz Hasan Özen ben derslere gelmediğim halde beni gelmiş gösteriyor ve idare ediyordu. Kendisi de ülkücüydü. Derslerimizin çoğuna bu öğretmen geliyordu. Ben ise vaktimi kavga etmekle geçiriyordum. Bir dönem sınıfta kaldım. 1975-1976 yılında Sanat Enstitüsünden mezun oldum.

1976 yılında Bahçeli kasabasında Büyük Ülkü Derneğinin Şubesini açtık. Daha doğrusu açılmasına ön ayak olduk. Maddi manevi yardımda bulunduk. O dönemde Ankara'da vergi kontrolörü olan Mehmet Eroğlu, yine Ankara'da Avukat İrfan Bakar ile Ankara Niğde Yurdu Müdürü Ali Işıklar ve Müdür Muavini Mustafa Şafak bizlere yardımcı oldular.

1976 yılında üniversiteye ön kayıt yaptırmak için Ankara'ya geldim. Niğde öğrenci Yurduna gittim.. Beni çok iyi karşıladılar. Yurttan referans alarak Mustafa Şafak ile Ülkü Ocakları Ankara Şubesine gittik. O dönemin Şube Başkanı Şahin Yıldırım ile konuştuk. Bana "Teknik Öğretmen Okuluna girme, orada ülkücüler zaten kuvvetli, Gazi Eğitime gir" dedi.

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir