Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mamak'tan İki İdamlığın Firarı

Burada Ali Yurtaslan'ın İtirafları hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mamak'tan İki İdamlığın Firarı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 20:53

TİKP GENEL BAŞKANI DOĞU PERİNÇEK'IN MAMAK'TAN İKİ İDAMLIĞIN FİRARINDAN HEMEN SONRA YAPTIĞI BASIN TOPLANTISI: "KAÇIŞ OLAYINI ORGANİZE EDENLERİ AÇIKLIYORUZ"

Resim

Mamak Cezaevinden iki idamlık MHP'linin firar etmesinden hemen sonra, 28 Temmuz günü bir basın toplantısı yapan TİKP Başkanı Doğu Perinçek, kamuoyuna ve basına kaçış olayını organize edenleri açıkladı ve itiraflarda bulunan MHP merkezindeki adam Ali Yurtaslan'ı ilk defa tanıttı. Doğu Perinçek'in hapishaneden kaçışın organizesi ile ilgili olarak verdiği bilgiler, Ali Yurtaslan'ın itiraflarına dayanıyordu. Daha sonraki gelişmeler bu bilgileri olduğu gibi doğruladı.

Doğu Perinçek basın toplantısında, verdiği bilgilerin yanı sıra şunları söyledi:

"MHP'nin ve ÜGD'nin işlediği tüm suçları açıklayacak onlarca insan var. Devlet bunların can güvenliğini sağlarsa hepsi açıklama yapacaktır. Türkiye'nin bu kanlı gidişini durdurmak, ülkede iç barışı sağlamak için hükümet ve sıkıyönetimin bu odakların üzerine kararlılıkla gitmesi gerekir. MHP'nin devlet içinde yuvalanmasına göz yumulmuştur. Hükümetin ah vah etmesi samimi bir davranış değildir. MHP'nin devlet içinde yuvalanmasına bu hükümet izin vermiştir.
"Bize gelen tüm bilgiler önce devlete gidiyor, fakat devletten ilgi görmeyince bize geliyor. Bu bilgilerin hepsi sıkıyönetimin elinde vardır.
"Bilgi verecek kişilerin can güvenliğini devlet sağlamalı, bu anarşi yuvaları kısa sürede yok edilmelidir. ...Ali Yurtaslan'ın can güvenliğini sağlayabilirseniz, kendisinin bizzat basın önünde bu açıklamayı yapacağından kuşkunuz olmasın.

"Sovyetler Birliğinin beşinci kollarının ve MHP'nin terör örgütlerinin devlet içindeki yuvalan bir an önce temizlenmelidir. Yoksa 1980 yılı, caniler için gerçek bir af yılı olacaktır."

Kaynakça
Kitap: MHP Merkezindeki Adam: ALİ YURTASLAN'IN İTİRAFI
Yazar: Ali Yurtaslan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ali Yurtaslan'ın İtirafları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir